Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HABER: Bakan Koca Türkiye'de corona virüsü son durum ve günlük tabloyu açıkladı! 14 Mayıs Türkiye'de corona virüsü vaka, ölüm, iyileşen hasta sayısı nedir? KORONA CANLI HARİTA

Türkiye'de corona virüsü vaka, ölü, iyileşen ve entübe hasta sayısı son durum merak edilirken haberleri de gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre, ülkemizde Covid-19 salgını kontrol altına alınmaya başlandı. Son iki haftadır açıklanan verilerde, iyileşen hasta sayısı günlük vaka sayısını katbekat geçiyor. Bu noktada, tarafından günlük olarak açıklanan corona virüsü vaka ve ölüm sayısı tablosu ile 14 Mayıs canlı haritası merak ediliyor. Zira, Bakan Koca tarafından günlük olarak corona virüsü tablosu ile vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı bilgisi kamuoyu ile paylaşılıyor. Koca, Türkiye'de corona vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı hakkında açıklama yaptı ve 14 Mayıs günlük son durumu paylaştı. Peki, 14 Mayıs koronavirüsü Türkiye vaka ve ölü sayısı son durum bugün kaç oldu? Entübe hasta ve iyileşen hasta sayısı nedir? İşte, verilerine göre, Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı, illere göre dağılımı ve iyileşen hastalar ile ilgili son dakika haberleri 14 Mayıs...

SON DAKİKA HABER: Bakan Koca Türkiye'de corona virüsü son durum ve günlük tabloyu açıkladı! 14 Mayıs Türkiye'de corona virüsü vaka, ölüm, iyileşen hasta sayısı nedir? KORONA CANLI HARİTA

Dünya genelinde etkisini gösteren (Kovid-19) pandemisi hakkında haberleri gelmeye devam ediyor. Dünyada son durum yavaş yavaş kontrol altına alınmasına karşın bilanço her geçen gün artış gösteriyor. ise salgın karşısında etkin ve zamanında bir mücadele ortaya koymasının sonuçlarını alıyor. Ülkemize ilişkin son durum bilgileri de tarafından günlük olarak açıklanmaya devam ediyor. Vatandaşlar, 14 Mayıs Türkiye'de son durum ve ile iyileşen hasta sayısını öğrenmeye çalışıyor. tarafından her gün açıklanan günlük veriler ile, detaylı vaka sayısı, ölü sayısı, iyileşen hasta ve entübe hasta sayısı kamuoyu ile paylaşıyor.

CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE VAKA VE ÖLÜ SAYISI 14 MAYIS 2020

, 14 Mayıs 2020 Perşembe gününe ilişkin son durum bilgileri ile vaka, vefat, iyileşen ve entübe hasta sayısı hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca, günlük tabloyu kamuoyuna duyurdu.

Koca, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda ise canlı koronavirüs haritası ile vaka dağılımı hakkında bilgi vermişti.

CANLI HARİTA İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI CANLI HARİTASI İLE CORONA VİRÜSÜ VAKA DAĞILIMI TABLOSU

Peki, canlı haritası ile Türkiye'de vaka ve ölüm sayısı bugün kaç oldu? İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere illerde ve ilçelerde son durum ne? Haberimizden, 14 Mayıs Türkiye'de corona virüsünde son durumu günlük ve canlı tablo ile öğrenebilir, dünyadaki corona virüs vakalarını harita üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

SON DAKİKA HABER: Bakan Koca Türkiye'de corona virüsü son durum ve günlük tabloyu açıkladı! 14 Mayıs Türkiye'de corona virüsü vaka, ölüm, iyileşen hasta sayısı nedir? KORONA CANLI HARİTA

, son 24 saatte 1635 kişiye yeni tip koronavirüs tanısı konulduğunu, 55 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam vaka sayısının 144 bin 749, toplam can kaybının 4 bin 7 olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan, 'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük "nun güncel verilerine göre, bugün 34 bin 821 test yapıldı. Bu kapsamda 1635 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 55 hasta vefat etti, 2 bin 315 hasta iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 508 bin 824, toplam vaka sayısı 144 bin 749 ve toplam vefat sayısı 4 bin 7'ye ulaştı. Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 963, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 508, iyileşen hasta sayısı 104 bin 30 oldu.

Sağlık Bakanı Koca, son verilere ilişkin Twitter hesabından, "Toplam test sayısında 1,5 milyonu geçtik. Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Toplam vaka sayımızda iyileşme oranı yüzde 71,8. Yeni hayat tarzımız kontrollü sosyal hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: maske artı 1,5 metre sosyal mesafe." paylaşımında bulundu.

SON DAKİKA