Türkiye'nin en iyi haber sitesi

-Hakkari kara yoluna çığ düştü

- Hakkari karayolundaki Güzeldere mevkiinde çığ düştüğü ve altında araçların kaldığı ihbarının ardından bölgeye çok sayıda ambulans, jandarma, , UMKE ve itfaiye ekibi sevk edildi. AFAD ekipleri de araçlarda mahsur kalan vatandaşları kurtarmaya çalışıyor. Sağlık ekiplerince soğuktan etkilenen 16 kişinin, ambulanslarla Van'daki hastanelere kaldırıldığı öğrenildi.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü
Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Öğlen saatlerinde, - Hakkari karayolunun 90'ncı kilometresinde, yaklaşık 3 bin rakımlı Güzeldere mevkiinde çığ düştüğü ve altında araçların kaldığı ihbarının ardından bölgeye çok sayıda ambulans, jandarma, , UMKE ve itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, araçların ilerleyebildiği noktaya kadar geldikten sonra, ekipmanlarıyla birlikte, irili ufaklı birçok çığın düştüğü bölgeye yürüyerek ulaştı.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Bölgede sevk edilen Karayolları ekipleri, yolu kapatan kar birikintisini temizlemek için çalışma başlattı. ekipleri de araçlarda mahsur kalan vatandaşları kurtarmaya çalışıyor. Sağlık ekiplerince soğuktan etkilenen 16 kişi, ambulanslarla 'daki hastanelere kaldırıldı.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AA muhabirine, Van-Hakkari kara yolunun 2 ayrı noktasına çığ düştüğünü söyledi.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Güzeldere mevkisinde yoğun tipi ve yağışın sürdüğünü belirten Bilmez, düşen çığın altında kalan bir minibüsle yoldan savrulan iki aracın ekiplerce kurtarıldığını aktardı.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Kapanan yolun kısmının ekiplerce açıldığını ve yolun kar birikintilerinden temizlendiğini dile getiren Bilmez, "Minibüsteki 16 vatandaşımız ekiplerce Van'daki hastanelere getirildi. Şu an iş makinelerimizin bölgede yol açma çalışması sürüyor. Hastaneye sevk edilen vatandaşlarımızın sağlık durumları iyi. Bütün ekiplerimiz olay yerinde, yoğun bir şekilde çalışıyor. Yolun Hakkari kısmında da çalışmalar sürüyor." diye konuştu.

Van-Hakkari kara yoluna çığ düştü

Bölgedeki kar yağışı ve tipi devam ederken, ekiplerin irili ufaklı çığların düştüğü bölgedeki yolu açma çalışmaları ise aralıksız sürüyor. 60'ıncı kilometrede trafiğe kapatılan karayolundan araç geçişlerine ise izin verilmiyor.

BİZE ULAŞIN