Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sayın Süleyman Soylu'nun katılımlarıyla "" bugün tören ile tanıtıldı. Modern teknolojiye daima açık olarak her geçen gün kendini yenileyen, en yüksek teknolojik yeniliklere sahip Türk Polis Teşkilatı, suç ve suçla mücadelesini taviz vermeden kararlılıkla sürdürmeye devam etmekte teknolojilerine bir yenisini daha ekleyerek daha güçlü olma yolunda ilerlemektedir.

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

YENİ NESİL KRİMİNAL İNCELEME ARACI "KIRAÇ" TANITILDI

"" tanıtım töreni gerçekleştirildi. Tanıtım töreni programına; Sayın Süleyman Soylu, Savunma Sanayi Başkanı Sayın İsmail Demir, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Muhterem İnce, Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin, Katmerciler Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İsmail Katmerci, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Başkanlar ve Daire Başkanları, Kriminal Daire Başkanı Sayın Ogün Vural, Savunma Sanayi Başkan Yardımcıları ve Daire Başkanları, Ankara İl Emniyet Müdürü Sayın Servet Yılmaz, Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay Baydar Bilgehan, Gölbaşı Belediye Başkanı Sayın Ramazan Şimşek, Katmerciler A.Ş. üst düzey yöneticileri katıldı.

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

"" Kıraçlar, teşkilatımıza her türlü iklim şartlarında 24 saat kesintisiz çalışma imkânı sağlayacak teknolojik yeniliklerle donatıldı. Kriminal İnceleme birimlerimizin vazifelerini ifalarında daha etkin ve verimli olmalarını sağlayacak olan 'lar teknolojinin ilerlemesiyle çeşitliliği artan suç türlerinin önüne geçilmesi ve suçun aydınlatılmasında ihtiyaç duyulan ekipman ve sistemlerin niteliği konusunda çeşitliliği artırmaktadır.

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

'KIRAÇ SUÇ VE SUÇLUYLA MÜCADELEDE ÇOK CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK'

Törende yeni nesil kriminal inceleme aracı Kıraç'ı gezen Bakan Soylu, araç hakkında yetkililerden bilgi aldı. Burada konuşan Bakan Soylu, 2016 yılının ilk 5 ayında suç aydınlatma oranının yüzde 30.1, günümüzde ise yüzde 50.2 seviyesinde olduğunu söyledi. Yeni nesil kriminal inceleme aracı Kıraç'ın bu suç oranını da dahada düşüreceğini vurgulayan Soylu, "20'si zırhlı 40'ı zırhsız bu araçlar hem suç ve suçluyla mücadelede hem de deprem bölgelerinde önemli ölçüde kimliklerin ve olayların aydınlatılmasında çok ciddi katkı sağlayacaktır. Laboratuvar sahada olacak ve anında çözüm sunacaktır" dedi.

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

Bakan Soylu, Kıraç'ın ortaya çıkamsında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak şunları söyledi: Öncelikle bu güzel tablo için teknolojinin insan hayatına dokunan, gelişimin insan hayatına dokunan bu güzel sonuç için başta hem Genel Müdürlüğümüzü, bize önemli destekler ve katkılar sağlayan Türkiye'nin huzuru, asayişi, güveni ve teknolojinin gelişmesi için çok güçlü adımlar atan Savunma Sanayi Başkanlığımızı, Kriminal Dairemizi ve çok kıymetli yüklenicimize hepinizin huzurunda çok teşekkür etmek istiyorum."

Yerli Kriminal Araç 'Kıraç' hizmete girdi! Olay ve suç mahallerinde görev yapacak | Video

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

"2016 yılında İçişleri Bakanlığı görevine geldiğimizde arkadaşlarımız bana o zaman çok aşina olmadığım ama bugün her gün takibini yaptığım 'Aydınlatma Oranı' diye bir kavramdan bahsettiler. Aslında devlet ile vatandaş arasındaki eminlik münasebetinin, güven münasebetinin en önemli kavramlarından birisidir. Hiç suçun olmaması hiç suçun işlenmemesi bizim temel beklentimizdir ve hedefimizdir. Ama suç işlendikten sonra da suçluyu bulmak ve suçluyu adalete teslim etmek hukuka teslim etmek de bizim temel sorumluluğumuzdur. Meseleyi karanlık dehlizlerde bırakmak değil tüm imkanlar ve kabiliyetler ile bunu adalete teslim etmektir bizim sorumluluğumuz."

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

"SAVUNMA SANAYİMİZİN YERLİLİK ORANININ MİLLİLİK ORANININ %20'LERDEN %70'LERE ULAŞTI"

"2016 yılında ilk 5 ayında Aydınlatma Oranı %30.1'dir. Oysa bu işin üzerine biraz önce gördüğünüz araçlar, Allah razı olsun Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki sonsuz desteği ve talimatları, arkadaşlarımızın mesleki tecrübelerinin ve iştahlarının getirdiği sonuçla birlikte ifade etmem gerekir ki %50.2 seviyesine gelmiştir. Bu önemli bir rakamdır. Yani vatandaşımızın suçla karşılaştığında devletin bunu çözebilme kabiliyeti neredeyse son 4 yılda %30'lardan %50'nin üzerine çıkmıştır. Avrupa'da gelişmiş ülkelerde %1 rakamı bile o teşkilatların övülmesine büyük bir başarı olarak takdim edilmelerine sebebiyet teşkil eder. Onun için Türkiye'nin geldiği bu nokta, savunma sanayimizin yerlilik oranının millilik oranının %20'lerden %70'lere ulaştığı bu nokta hepimiz için birer övünç kaynağıdır." ifadelerine yer verdi.

Yeni Nesil Kriminal İnceleme Aracı “Kıraç” Tanıtıldı

Sözlerine son verirken Sayın Süleyman Soylu "Sayın Cumhurbaşkanımıza net bir sözümüz var. 24 saat bu ülkenin gecesi de gündüzü de huzur içerisinde olacaktır. Sadece bölgemizin değil dünyanın en huzurlu memleketidir Türkiye. En huzurlu memleketi olacaktır. En huzurlu memleketi olarak da dünyaya örnek olacaktır. Buradan bütün dünyaya sesleniyoruz. Ülkemizle Türkiye ile bu milletle kimse başa çıkamaz ve baş edemez." ifadeleriyle konuşması son buldu.

SON DAKİKA