Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zincirini kıran köpeğin şoke eden görüntüsü

Zincirini kırarak yaralı askeri taşıyan ambulansın peşinden koşan adeta gözyaşı döktü. Köpeğin sosyal medyada dolaşan görüntüsü görenleri duygulandırdı. Duygusal köpek, ambulansın peşinden hastaneye kadar 3 kilometre koştu.

Zincirini kıran köpeğin şoke eden görüntüsü

Suriye'nin Tel Abyad kentinde roketli saldırıda ağır yaralanan Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin'in Şanlıurfa'daki hastaneye götürüldüğü ambulansın peşine düşen adeta gözyaşı döktü. Zincirini kırarak ambulansın peşinden hastaneye kadar koşan köpeğin sosyal medyada dolaşan fotoğrafı ise duygulandırdı.

Zincirini kıran köpeğin şoke eden görüntüsü

Tel Abyad'da bulunan Tekçe Hudut Karakolu'na terör örgütü YPG/PKK'a tarafından atılan havan mermisi ile ağır yaralanan ve Akçakale Devlet Hastanesine getirilen Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin'in bulunduğu ambulansı gören , bağlı olduğu zincirini kırarak ambulansın arkasından can havliyle hastaneye kadar koştu. Hastanede şehit olan askerin arkasından adeta gözyaşı döken köpeğin o anları ise hastanenin güvenlik kameralarında da saniye saniye görüntülendi. Köpeğin adeta gözyaşı dökerken çekilen fotoğrafı ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Zincirini kıran köpeğin şoke eden görüntüsü

Duygulandıran fotoğraflar ise yoğun ilgi gördü.
Pitbul cinsi ve "Kral" ismindeki köpeğin sahibi Ömer ve Recep Kahraman kardeşler, köpeğin zaman zaman patlamalardan etkilendiği ve ani trafik kazalarında yüksek refleksler gösterdiğini kaydetti. 2,5 yaşındaki köpeğin bakıcısı Ömer Kahraman, "Köpeğimiz geçen gün şehidin ambulansla geçtiği gün,tellerin arasından ambulansın kaza yaptığı sırada ambulansın içine giriyor. Kaza yapınca köpeğin ilk yardım eğitimi var tabii.

Zincirini kıran köpeğin şoke eden görüntüsü

Şehidi ambulansta görünce şehidi hastaneye kadar takip ediyor. hastanede gözyaşlarına boğuluyor. Tabii bu duruma halkımız daha fazla ilgi gösterdi. Bu durumu vatandaşlar Facebook'ta paylaşmış biz de gittik köpeğimizi hastaneden getirdik. Biz köpeğimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Tabii hayvan o olaydan sonra bayağı yıprandı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN