’te 7 Yıl Sonra Bir İlk

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
Gaziantep’te 7 Yıl Sonra Bir İlk
’in Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi (HEM), 7 yıl sonra kentte ‘Emlak Danışmanlığı’ kursu açtı. Kursa şu ana kadar 100 kursiyer katılırken, kurs sonunda kursiyerler Milli Eğitim onaylı sertifika alacak.
Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi tarafından 28 Ocak tarihinde ‘Emlak Danışmanlığı’ kursu açtı. 10 Mart tarihinde sona erecek kurslar sonunda kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Sertifikayı alanlar emlak danışmanlığı yaparlarsa bu sertifikayı rahatlıkla kullanabilecek. Hafta içi ve hafta sonu verilen kurslara şu ana kadar 100 kişi katılırken, kurs hakkında bilgi veren HEM Müdürü Suna Sertpolat, Şehitkamil’de ihtiyaç duyulan kursları açmaya devam ettiklerini belirterek, ”En yoğun talep alan ihtiyaç kurslarımızdan bir tanesi, Emlak Danışmanlığı kursudur. Bu kurs yaklaşıl 6-7 yıldır Gaziantep merkezde açılmayan bir kurstu. Bu nedenle bize gelen talepleri kısa bir süre içerisinde değerlendirip bu kursumuzu açtık. Bu kursa gerçekten çok ciddi talep ve katılım var. Talepleri değerlendirerek iki grup olarak kursumuzu açtık. Özellikle mesai saatlerine çalışan insanlara yönelik olarak kurslarımızı yapıyoruz. Akşam saat 17.00’de başlayan kursumuz saat 21.00’a kadar devam ediyor. Diğer kursumuz ise hafta sonudur. Şu anda bu kurslarda başlayan eğitimler devam ediyor. Bu kurslarımızdan sonra 2.ve 3. kurslarımız için taleplerimiz mevcut. En kısa sürede bu kurslarımızı da açacağız. 6-7 yıldır bu kurs hiç açılmamış ve bu yüzden çok ciddi yoğun bir talep vardı. Hemen bu talebi kısa bir süre içerisinde değerlendirdik. Zaten öğretmenimiz Emlak Danışma bölümü mezunu. Bu bölümle ilgili iyi bir eğitim almış öğretmenimiz. Hemen bu anlamda değerlendirdik. Halkın duyduğu bu kursu açtık" dedi.
Kursa gelen kursiyerler ise, “Biliyorsunuz günümüzde emlakçılık arttı. En önemli şeylerden birisi evimiz. Bunun için burada emlakçılık kaliteli bir şekilde verilmesi için kurs veriliyor. Biz de bu kursa katıldık. Memnunuz kursumuzdan, eğitim çok önemli. Bu yüzden Şehitkamil Halk Eğitim de bize böyle bir olanak sunduğu için değerlendiriyoruz. Kurs faydalı oluyor. Normalde ben bilgisayar mühendisi mezunuyum, kesinlikle bir emlak ofisi olarak düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te 7 Yıl Sonra Bir İlk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN