Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En Güzel Köpek Irkları Gasbik’te Yarıştı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:18
En Güzel Köpek Irkları Gasbik’te Yarıştı
Köpek Irklar Kinoloji Federasyonu tarafından düzenlenen II. (CAC) Türkiye Irk Standartları Yarışması Gaziantep Atlı Spor Kulübü (GASBİK)’in ev sahipliğinde yapıldı.
Federasyonun düzenlediği ve Gaziantep Atlı Spor Kulübü’nün destek verdiği ulusal ırk standartları kapsamında yapılan en güzel ırk yarışmasında, bir köpek, bir yedek köpek, yavru, çok genç, veteran, üretim ve soy kategorilerinde yarışıldı. Hafta sonu yapılan en güzel ırkların seçildiği ve Türkiye’nin bir çok ilinden gelen 80’den fazla katılımcı 10 grupta yarıştı. Her köpeğin kendi ırkında mücadele verdiği yarışta, grubunda birinci olanlar finale kaldı. Renkli alanların yaşandığı yarışma sonunda birinci olan köpeklere kupa ve mama hediye edildi.
2006 yılında İstanbul merkezli olarak kurulan Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF), ülkemize ait yerli ırkların Türkiye/Türk Milleti adına uluslararası platformda kaydedilmesini, tüm köpek ırklarının FCI (Dünya Köpek Bilimi Federasyonu) üyesi tüm ülkelerde üretilip bakıldıkları şartlar altında Türkiye’de üretilip bakılmalarını sağlamak, bunların soylarının bilinebilmesi için bir soy kütüğü oluşturmak ve soy kütüğünü tutmak amacı ile ülkemizde farklı tarihlerde ve farklı illerde çeşitli etkinlik ve yarışmalar düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En Güzel Köpek Irkları Gasbik’te Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN