Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Elektrik Akımına Kapılan Vatandaşın Yaşam Mücadelesi

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
’te elektrik trafosuna idrarını yaptığı sırada elektrik akımına kapılarak kolunu ve ayak parmakları kaybeden vatandaş, ailesiyle birlikte yaşam mücadelesi veriyor.
Edinilen bilgiye göre, olay yaklaşık bir yıl önce Nizip Caddesi’nde meydana geldi. İş yerine giden Halil İbrahim Nahırcı (34), tuvalet bulamayınca idrarını elektrik trafosuna yapmak istedi. Trafonun arkasına giden Nahırcı, idrarını yaptığı sırada akıma kapıldı. Hastaneye kaldırılan Halil İbrahim Nahırcı, bir kolunu ve ayak parmaklarını kaybetti.
Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Mithatpaşa Mahallesi’nde 50 metrekarelik bir evde oturan Halil İbrahim Nahırcı, yaşadığı olay nedeniyle işiz kaldığını ve 3 çocuğuna bakamadığını belitti. Hiçbir sosyal güvencesi olmadığını söyleyen Nahırcı, 3 ayda bir aldığı 750 lira ile devletin çocuklar için verdiği yardım parasıyla geçinmeye çalıştıklarını belirtti.
"ÇOK ZOR DURUMDAYIZ"
Yetkililerden yardım beklediği söyleyen Nahırcı, "2014 yılının birinci ayının 11’inde iş yerine gidiyordum. Sezonluk bir işte çalışıyordum. İşe gittiğim yerde sıkıştığım için bir yere idrarımı yapmaya gittim. Orada da elektrik varmış, beni çarptı. O zamandan beri çalışamıyorum. Dr. Ersin Aslan Devlet Hastanesi’ne götürüldüğümde elim ayağım sağlamdı. İki hafta sonra elimi çalışmadığı için kesmek zorunda kaldılar. Ondan sonra 10 aydır ayaklarımın iyileşmesini bekliyordum. Onlar da iyileşmediği için kesildi. Geçinemiyorum. 3 ayda bir devletten aldığım 750 lira maaş var. Bir de çocuklar için aldığım süt ve okul parası var. Onlarla geçinmeye çalışıyorum. Bu olaydan sonra oğlum çok etkilendi. Okumadan dolayı zorluk çekiyor. Evimizde lavabo bile yok. İhtiyaçlarımızı zorla görüyoruz. 50 metrekare yerde kardeşim, ben ve annem kalıyoruz. Ben bir odanın içinde yaşıyorum. Beslenmemizi devletin aş evi tarafından verilen yemekle yapıyoruz. Bir de komşularımız yardım ediyor. Çok zor durumdayız, yetkililerden yardım istiyoruz” diye konuştu.
50 METREKARELİK EVDE 3 AİLE YAŞIYOR
Zeynep Nahırcı (34) ise kocası hasta olmadan önce durumlarının iyi olduğunu, fakat sonrasında sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “50 metrekare yerde 3 aile oturuyoruz. Eşim sakatlandıktan sonra çok mağdur olduk ama kaza geçirmeden önce durumumuz iyiydi. Şu an durumumuz çok kötü. Çoluk çocuğuma bakacak durumum kalmadı. Komşuların yardımıyla geçiniyorum. Aş evinin yardımıyla geçiniyorum. Çocuklarıma okul parası veremiyorum” diyerek yardım beklediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Elektrik Akımına Kapılan Vatandaşın Yaşam Mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN