Vali Yerlikaya, Kadınlar Gününü Kutladı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:59
Vali Yerlikaya, Kadınlar Gününü Kutladı
Valisi Ali Yerlikaya, “Fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız; mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun da temel taşıdır" dedi.
Vali Ali Yerlikaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımızın, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun da temel taşı olduğunu vurguladı. Vali Yerlikaya, şöyle devam etti:
"Kadınlarımızın sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesiller, geleceğimizin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviyenin de ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen faktörler arasında yer aldığını da unutmamak gerekir. Bu bakımdan kadınlarımızın hak ettiği değeri görmesi ve sosyal yaşamda daha fazla söz sahibi olması büyük önem taşımaktadır. Kadına yönelik şiddet ise asla kabul edilmez bir durumdur. Kadına yönelik şiddetle mücadelede başarı; yasal düzenlemelerin yanında, toplumda sevgi, saygı, şefkat ve insan odaklı bir kültürün yerleşmesine bağlıdır. Bu bilincin oluşması ise toplumun tüm kesiminin ortak ve kararlı mücadelesi ile mümkün olacaktır. Bu düşüncelerle tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, nice 8 Mart’lar temenni ediyor; şehrimiz, ülkemiz ve dünya kadınlarının “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü yürekten kutluyorum.“
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Yerlikaya, Kadınlar Gününü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN