Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bartık GAP Eylem Planı Hakkında Konuştu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Bartık GAP Eylem Planı Hakkında Konuştu
Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Doğu ve Güneydoğu’da gerekli altyapının hazırlanması halinde iş dünyasının yatırım için koşacağını belirtti.
Bartık, Bloomberg HT’de yayınlanan Fokus programında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mardin’de açıkladığı Güneydoğu Anadolu (GAP) Eylem Planı’na ilişkin açıklamalarda bulundu.
Dünyayla rekabet halinde olduklarını vurgulayan Bartık, bugüne kadar bölgedeki işsizlerden faydalanamadıklarını söyledi. Doğu ve Güneydoğu’da maliyet avantajlarının olduğunu vurgulayan Bartık, şöyle devam etti:
“Dünyayla rekabet halindeyiz, bu rekabet her alanda devam ediyor. Bu kapsamda bugüne kadar işsizlerden faydalanamadık. Yeni GAP Eylem planıyla işsizleri işgücünün içine katacağız, rekabete katkı sağlayacağız. Rekabet gücümüzü artırmak için eylem planını ve çözüm sürecini önemsiyoruz.”
Yatırımcının iştahına etki yapacak çalışmaları da önemsediklerini belirten Bartık, “Kredi Garanti Fonu’nun 3 şube açması gündemde, KOBİ’lere destek de ayrıca önemsediğimiz bir konu. Doğu ve güneydoğuda gerekli altyapının hazırlanması halinde iş dünyası yatırım için koşar. Artık bu bölgelerin ticaretle, turizmle ve başarılarla anılmasını istiyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartık GAP Eylem Planı Hakkında Konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN