Nisoder, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutladı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Nisoder, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutladı
Nizip Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama programı düzenledi.
Programın açış konuşmasını yapan Nizip Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği Başkanı Nafiye Nur Meşe, şunları söyledi:
“Derneğimiz, henüz çiçeği burnunda, 25 Aralık 2014 tarihinde kurulmuş olan bir dernek olarak, çalışma alanlarından birini “Kadınlar” olarak belirlemiştir ve ileri tarihlerde bu doğrultuda kadınlara yönelik çalışmalar da ele alacaktır. Farklı kurum ve kuruluşların proje ve eğitim hibe programlarını ilçemiz yararına değerlendirebilmek amacı ile kurulmuş olan derneğimiz, saygıdeğer üyelerimizin kıymetli destekleriyle gelecek tarihlerde daha da güzel etkinliklere imza atacaktır. Dünyaya güzellik, renk ve huzur getiren tüm kadınların daha rahat ve daha iyi koşullarda yaşam haklarını elde edebilecekleri günler umuduyla tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, Saygılar sunarım” dedi.
Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğluları ise, konuşmasında, kadınların toplumsal ve siyasal yaşama etkin katılımı gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biri olduğuna değinerek, şunları söyledi:
"Kadınlarımız öncelikle birer birey olarak toplumumuzun en önemli unsurlarındandır, daha sonra ise aile kurumunun temel taşı olarak toplum ve aile hayatımızın en önemli aktörleridirler. Kadınlarımız eş olarak, anne olarak ve toplumun eşit statüdeki bireyleri olarak her alanda çok önemli sorumluluklar üstlenmektedirler. Varlıklarıyla onurlandığımız tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu yıllar dilerim."
Yapılan konuşmalardan sonra, programa katılan bayanlar tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel, birlikte yaş pasta kesildi. Program Nizip Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği tarafından bayanlara çeşitli hediyeler takdim edilerek son buldu.
Düzenlenen kutlamaya Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğluları, Nizip Garnizon Komutanı Bnb. Metin Şimşek, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Yavuz Oruç, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Nizip Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nisoder, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN