Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil Belediyesi Ve DİSK Arasında Sözleşme

Giriş Tarihi: 9.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Şehitkamil Belediyesi Ve DİSK Arasında Sözleşme
Şehitkamil Belediyesi ve DİSK Bölge Başkanlığı arasında yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Şehitkamil Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen törene Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, DİSK Bölge ve 3 Nolu Şube Başkanı Ali Güdücü, ve çalışanlar katıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan DİSK Gaziantep Bölge ve 3 Nolu Şube Başkanı Ali Güdücü, “2015 toplu sözleşmemizi 1 Ocak tarihinde başlatarak, 5 Mart itibariyle sonlandırmış bulunuyoruz. Tüm başkanlarımız imkanlar çerçevesinde sizin haklarınız konusunda ellerinden gelen iyileştirmeleri yaptılar. Bütün imkanları zorlayarak bu noktaya geldik. Sizlerde elinizden geldiğince düzenli çalışarak, evinize helal lokma götürmelisiniz. İşinize ve iş yerimize sahip çıkmalısınız. Burada işçi olarak değer gördük ve herhangi bir ayrımla karşılaşmadık. Bu yüzden başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ve başkan yardımcılarıma teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı olsun” dedi.
"GÖNÜL İSTERDİ Kİ ŞARTLAR DAHA İYİ OLSUN"
Küreselleşen dünyada ekonomik krizlerin olduğu bir ortamda ellerinden geleni yaptıklarını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Başkanımızın dediği gibi biz de hiçbir zaman sınıf ayrımı olmadı. Göreve geldiğimizden beri herhangi bir ayrımcı yaklaşımımız olmadı. İnsanın dini, dili, ırkı, partisi ne olursa olsun ayrım yapmayız, ancak yaptığı işe göre ayrı tutarız. Bizim ortak paydamız Gaziantep, ortak paydamız Şehitkamil. Bu maaşa bu kadar çalışılmaz mantığını hiçbir zaman kabul etmedim. Madem bu hamama girdik bu hamamda terleyeceğiz. Yaptığımız işin hakkını verince akşamları başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla yatabiliriz. Bunun hesabını insan kendi vicdanında verebiliyorsa mesele yoktur. Çalışma arkadaşlarımızla ve başkanımızla konuşarak bir karara vardık. Doların bu kadar yükselmesi, dünyada bir takım kavgalar varken ekonomimizi kontrol altında tutmalıyız. Bu kavgalardan etkilenmemek elde değil. Bugün Dolar ve Euro’daki yükselişi görüyoruz. Gönül isterdi ki bu şartların üstüne çıkalım. Ancak bu kaynakların artırılması ve devletin zengin olması gerekiyor ki sonraki yıllara daha iyi bir gelecek kuralım. Elimizdeki imkanları eşit bir şekilde kullanmalıyız. Gelmiş olduğumuz yerlere şükrederek daha çok çalışıp, daha iyi şartlar sağlamalıyız. Bütçeler açık verirse işin altından kalkamayız. Ama bizler çalışanlarımızın maaşlarını günü gününe yatırmak için elimizden gelen çabayı göstererek, çalışanlarımızın maaşlarını geciktirmeden yatırıyoruz. Burada 800 bin kişiye hizmet veriyoruz. Burada çalışmanın aslında bir ibadet olduğunu bilerek çalışmalıyız. İşimizi iyi yaptığımızda hem dua alıyoruz hem de maaşımızı alıyoruz. Bu sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve DİSK Gaziantep Bölge ve 3 Nolu Şube Başkanı Ali Güdücü protokol imzasını attı. İmzalanan protokol ile birlikte sendikaya bağlı 133 kadrolu personele yüzde 10.5 zam yapıldı. Protokol töreninin ardından, işçileri adına DİSK Gaziantep Bölge Başkanı Ali Güdücü, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na çiçek taktim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil Belediyesi Ve DİSK Arasında Sözleşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN