Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın Gözde Turizm Fuarında Hedefine Ulaştı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:49 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Dünyanın Gözde Turizm Fuarında Gaziantep Hedefine Ulaştı
Dünyadaki turizm sektörünün aynası konumunda olan Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’na (ITB) katılan Büyükşehir Belediyesi, kenti tanıtmak için fırsatı iyi değerlendirdi.
Sanayi, ticaret, tarih ve turizm şehri Gaziantep’in her alanda gelişmesi ve tanıtılması için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, kenti uluslarası alanlarda da tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Son olarak 190 ülkeden sektör temsilcilerinin yanı sıra yaklaşık 500 bin kişinin ziyaret ettiği 49’uncu Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’na katılan Büyükşehir Belediyesi, fuarda açtığı stantta kentin tarihi mekanları, müzeleri, gastronomisi ve turizmini tanıttı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal’ın da ziyaret ettiği Gaziantep standına gurbetçilerin yanı sıra yabancı konuklarda yoğun ilgi gösterdi.
Oldukça verimli geçen ve binlerce turizm acentesinin dikkatini çekmeyi başaran Gaziantep’in tanıtımı noktasında istenilen hedefe ulaşıldı.
Öte yandan fuar boyunca Gaziantep standında binlerce ziyaretçiye baklava, fıstık ikramının yanında 4 dilde tanıtım kitapçıkları, broşürler, çeşitli hediyelik kent simgeleri ve tanıtım film CD’si dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın Gözde Turizm Fuarında Gaziantep Hedefine Ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN