Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamilli Hanımlardan El Beceri Kurslarına Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Şehitkamilli Hanımlardan El Beceri Kurslarına Yoğun İlgi
Şehitkamil Belediyesi’nin hanımlara yönelik hayata geçirdiği el beceri kurslarıyla, Şehitkamilli bayanlar, eğitim görerek, dikiş nakış ve mefruşat öğreniyor.
Çeyizlik nakış ve benzeri işleri öğrenen bayanlar, bir taraftan çocukları için çeyiz hazırlarken, diğer taraftan da yapmış oldukları ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.
Hayata geçirdiği sosyal tesislerle ailelere umut ışığı olan Şehitkamil Belediyesi, ev kadınlarına yönelik açmış olduğu el beceri kurslarıyla bayanlara eğitim anlamında destek oluyor. Karacaoğlan Sosyal Tesisi Aile Merkezi El Beceri Kursuna gelen bayanlar, el beceri kurslarında eğitim görerek, dikiş nakış ve mefruşat öğreniyor. Burada çeyizlik nakış ve benzeri işleri öğrenen bayanlar, bir taraftan çocukları için çeyiz hazırlarken, diğer taraftan da yapmış oldukları ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor. Karacaoğlan Sosyal Tesisi el beceri kursuna gelen kursiyerler, “Belediyemizin bizler için açmış olduğu dikiş nakış ve mefruşat kursuna geliyoruz. Burada nakış işlemeler yaparak, vakit geçiriyoruz. Ayrıca burada çocuklarımız içinde çeyiz hazırlıyoruz. Bunun dışında yapmış olduğumuz fazla nakış işlemelerini de satarak aile ekonomimize katkıda bulunuyoruz. Bize bu imkanı sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na, bize burada emek veren ve yardımcı olan hocalarımıza da yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.
Karacaoğlan Sosyal Tesisi el Beceri Kursu Öğretmeni Zeynep Bilgin, “Karacaoğlan Sosyal Tesisi Aile Merkezimize gelen 24 kursiyerimize dikiş nakış ve eğitimi veriyoruz. Şuanda Maraş işi dediğimiz kesme, beyaz işi dediğimiz dikiş nakış işini öğretiyoruz. Aynı zamanda el nakış işini de öğretiyoruz. Bunun dışında geleneksel Türk nakışlarını da gösteriyoruz. Bazı kursiyerlerimize büyüklerinden kalan Antep işi el işlemelerini yeni kumaşlara modernize ediyoruz. Biraz da mesleki açıdan yaklaşıyoruz ki herkese bir iş kapısı olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kursiyerlerimiz ilk birkaç ay içerisinde öğrenme aşamasını tamamlıyorlar. Bazı kursiyerlerimiz kızları için çeyizlik yaparken, bazı kursiyerlerimiz ise sipariş alarak, aile ekonomisine katkı sağlayabiliyorlar” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamilli Hanımlardan El Beceri Kurslarına Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN