Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Giriş Tarihi: 11.3.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Erdoğan mesajında, “İstiklal Marşımız, düşman kuvvetlerinin bombardımanı altında her türlü yokluk içinde göğsünü vatanı için siper etmiş ecdadımızın kurtuluş mücadelesidir. Savaş meydanlarında yazılan İstiklal Marşımız Dünya’ya karşı bir meydan okumadır. Bizler, bu emsalsiz marşa sahip olmak için çok bedel ödedik. Çok can verdik. Bu marş feda edilmiş bedenlerin, aşk ile şahadete koşan ruhların, savaş meydanında can veren çocukların arkasından yazılmış bir destandır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklâl Marşı’nda, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancını, Türk milletinin bağımsızlığa, hakka, dinine ve yurduna olan bağlılığını dile getirmiştir.
Milletleri “millet” yapan ve yaşatan insanlar unutulmaz. Mehmet Akif’in yalnız vatan ve millet hizmetleri değil edebiyatımızdaki emsalsiz yeri hiçbir zaman doldurulamaz.
12 Mart, İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 94. yıl dönümüdür. Bu geçen zamana karşın, İstiklal marşının yazıldığı günlerde milletimizin dirliğine yönelik tehditlerin benzerlerinin bu günde var olduğu tartışılmaz bir gerçektir. “Allah bir daha bu millete istiklal Marşı yazdırmasın’’ Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, Bu duygularla İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bu vatana her kademede hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmişlere Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN