Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasney’den İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kasney’den İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma mesajı yayımladı.
İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un (1873 - 1936) şiirlerini topladığı Safahat adlı eserine dahil etmediği ‘’Türk Milleti’nin eseri olduğunu’’ söylediği İstiklal Marşının, 12 Mart 1921 günü büyük çoğunlukla TBMM’nce İstiklal Marşı kabul edildiğini belirten AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, "Bağımsızlığın simgesi olan Mehmet Akif Ersoy, zulme karşı direnişi, yokluğa karşı var olma savaşını ve istiklal hırsını milletinin imanıyla bütünleştiren şairdir’’ diye ifade etti.
İstiklal Marşının 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edildiğini belirten Kasney, "Uğruna her türlü fedakârlığı gösterdiğimiz bu vatan topraklarında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımız tam 94 yıldır ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmektedir. Milletimizin fertleri olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki; kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz” dedi.
Kasney,’’Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşma hedefi etrafında birleşerek, Merhum Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi ‘Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyerek İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde kabulünün 94. yıldönümünü kutluyor, büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasney’den İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN