Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiryakioğlu, İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıldönümünü Kutladı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tiryakioğlu, İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıldönümünü Kutladı
Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilişinin 94.Yıl Dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın, kurtuluş savaşında her türlü zorluğa ve yokluğa rağmen büyük bir fedakarlıkla mücadele eden Türk Milletinin ruhunu yansıttığını ifade eden GTB Başkanı Tiryakioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
"TBMM’nin isteğiyle açılan yarışmada 724 şiir arasından milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu muhteşem mısralar 12 Mart 1921 tarihinde bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’mız olarak kabul edilmiştir. Anadolu insanının düşman işgali altında zor günler yaşadığı bir dönemde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un tüm duygularını içtenlikle aktardığı İstiklal Marşı, bir ulusun şahlanışının da müjdecisi olmuştur. En zor dönemlerde dahi istiklal umudunu ve inancını hiç bir şekilde kaybetmeyen Mehmet Akif, Türk halkının da bu duygularını hep canlı tutması için çabalamıştır. Milli şairimiz ’Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın’ derken de, istiklal mücadelesinin büyüklüğüne ve zorluğuna dikkat çekmek istemiştir. Bizlere ve gelecek nesillerimize düşen en büyük vazife ise ulus olarak istiklal ruhumuzu hep yaşatmak, vatan ve bayrak sevgimizi ilelebet muhafaza etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 94. yıldönümünü kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün kurtuluş mücadelesi şehitlerimizi bir kez daha minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiryakioğlu, İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıldönümünü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN