Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekolojik Bina Üniversite Öğrencilerine Tanıtılıyor

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ekolojik Bina Üniversite Öğrencilerine Tanıtılıyor
Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) işbirliğiyle hazırlanan “Yeşil Ev Projesi” tanıtım çalışmaları devam ediyor.
Bu kapsamda, Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, yapımı Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan “Ekolojik binayı” ziyaret etti.
Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından öğrencilere, pasif ev teknolojileri, yeşil bina sistemleri ve çevreye duyarlı yapılar hakkında bilgi verildi.
Türkiye’nin ilk defa PassivHaus sertifikası ve LEED sertifikası Platinum derecesine aday olan ekolojik binayı sunum eşliğinde anlatan yetkililer, ayrıca öğrencilere binayı anlatan video izlettirirken detay maketleri üzerinden de projenin detaylarını paylaştı.
Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı ziyarette öğrenciler, yapıyı gezerek yetkililere sorularını yöneltti.
Yeşil Ev Projesi, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği alanlarında Türkiye’de bir model oluşturuyor. Proje, Türkiye’de bir model oluşturmasının yanı sıra bölgede alternatif turizmin geliştirilmesine katkı sağlamak ve turizm alanında bölgenin ulusal ve uluslararası faaliyetlerini desteklemeyi amaçlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekolojik Bina Üniversite Öğrencilerine Tanıtılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN