“İstiklal Marşımız, Kahraman Ordumuza Ve Aziz Milletimize Umut Aşılamıştır”

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:08
“İstiklal Marşımız, Kahraman Ordumuza Ve Aziz Milletimize Umut Aşılamıştır”
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
Şahin, mesajında, Mehmet Akif Ersoy’un fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı ve örnek alınacak bir şahsiyet olduğunu, İstiklal Marşı başta olmak üzere eserleri ve fikirleriyle her zaman saygıyla yad edileceğini söyledi.
Milletin tarihte hiçbir zaman zulme boyun eğmediğini, varlığına kastedenlere gerekli dersi verdiğini, vatanına ve hürriyetine canı pahasına sahip çıktığını belirten Şahin, "İstiklal Savaşı’nda da büyük Atatürk önderliğinde kenetlenerek bir varolma mücadesi veren halkımız, hür ve müstakil yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha kabul ettirmiştir” dedi.
Büyük şair, mütefekkir Mehmet Akif’in, İstiklal Marşı’yla milletin hürriyet mücadelesini ve ezelden ebede yürüyüşünü destanlaştırarak herkesin hislerine tercüman olduğunu ve bu mücadeleyi ölümsüzleştirdiğini vurgulayan Şahin, şunları söyledi:
"Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde, ’Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Milli değerlerimizin, bağımsızlık idealimizin, milli şuurumuzun ve istiklal ruhumuzun veciz bir şekilde ifade edildiği İstiklal Marşımız, hiç şüphesiz, aziz milletimiz için bir toplumsal mutabakat metni niteliğindedir. Milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirmekte, yolumuzu aydınlatmaktadır. İnanıyorum ki istiklal mücadelesi ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür badireyi atlatacak, istikbal mücadelemizi de başarıyla sürdürebileceğiz."
Milletin, birlik ve beraberlik içinde parlak bir geleceğe doğru yürüyüşünü emin adımlarla sürdüreceğine dikkati çeken Şahin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, değerli vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle andı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“İstiklal Marşımız, Kahraman Ordumuza Ve Aziz Milletimize Umut Aşılamıştır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN