Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:05
Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından düzenlenen; baharın başladığı ve doğanın uyandığı gün olarak kabul edilen “Nevruz Bayramı”, üniversitede çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kutlamalar Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın yaptığı açış konuşması ile başladı. Rektör Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Nevruz, tarihi bakımdan Hun, Göktürk, Uygur, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde bir örfi bayram olarak kabul edilmiştir. Nevruz, ortak bir kültüre, birlik ve beraberlik içinde sahip çıkar. Nevruz, tabiatın canlanması, çiçeklerin açması ve tabiattaki tüm canlıların hayatında bir takım fizyolojik ve psikolojik değişikliklerin meydana geldiği bir dönem demektir. Nevruz, toplumlarda milli birlik ve beraberliğin ve bir arada yaşama arzusunun kuvvetlenmesindeki en önemli unsurdur. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin Nevruz Bayramı’nızı kutluyor, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum.”
Hasan Kalyoncu Üniversitesi bahçesinde Rektör Yılmaz tarafından Nevruz ateşinin yakılmasının ardından katılımcılar, yanan ateşin üzerinden atlayarak Nevruz coşkusuna ortak oldu. Program, yumurta tokuşturma yarışması ile devam etti ve birlik beraberlik içerisinde halaylar çekildi. Bir arada eğlenmenin keyfini çıkartan öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi.
Gerçekleştirilen Nevruz kutlamasına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hanifi Aslan, Genel Sekreter Ümit Şahnaoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Öztürk, çok sayıda HKÜ akademik, idari personeli ve öğrencileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN