21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü

Giriş Tarihi: 22.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından, ‘’Down Sendromu Farkındalık Günü’’ nedeniyle, “Benzerliklerimizin Farkında Mısınız?” konulu etkinlik düzenlendi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, üniversite olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Katılımcılara seslenen Prof. Dr. Sınav, “Hepinize bugün burada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Üniversitelerin üç ana fonksiyonu vardır. Birisi eğitim, kaliteli ve kalifiye insan yetiştirmek. Bir diğeri araştırma; ortaya yeni bilimsel gerçekleri çıkarmak. Üçüncüsü de, içinde bulunduğu toplumda farkındalık yaratarak, hizmet vermek” dedi.
“Bugünkü etkinliğimizin amacı da bu; yani farkındalık yaratmak. Toplumuzda Down Sendromlu çocuklarımızın da bizim çocuklarımız olduğunu, bizim bir parçamız olduğunu, eğitilebilir olduğunu sizlerle paylaşmak ve bu konuda bir farkındalık yaratmak istedik” diyen Prof. Dr. Sınav, üniversite olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceklerini kaydetti.
Türkiye Down Sendromu Derneği Temsilcisi Gülay Tutar ise, “SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü hocalarına ve öğrencilerine farkındalık yaratmak için düzenlemiş oldukları bu etkinlik için çok teşekkür ederim. Etkinliğimizin verimli geçmesini diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri ile down sendromlu çocukların büyük ilgi gören koro, zeybek, rap ve dans gösterileri, atölye çalışmaları ve resim-elişi sergisi gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN