AK Parti’den Demokrasi Örneği

Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:52
AK Parti’den Demokrasi Örneği
Demokrasi anlamında ilkleri gerçekleştiren Ak Parti, bu kez 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde adayları belirlemek için STK’larla bir temayül yoklaması yaptı. Türkiye genelinde başlayan oylamaya binlerce STK katılırken, oylama AK Parti İl Başkanlığı’nda davul ve zurna eşliğinde başladı.
7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala AK Parti, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. AK Parti Genel Merkezi Milletvekili adaylarını belirlemek için Türkiye’nin 81 ilinde bulunan STK’larla bir temayül oylaması yaptı. AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nda da başlayan oylama davul zurna eşliğinde başlarken, oylamaya onlarca STK katıldı.
Şuanda 81 ilde başlayan oylamaya o kentte bulunan tüm STK’lar katılabilecek. Oylamaya katılmak isteyen STK’ların dernekler masasından yazı getirmesi durumunda, AK Parti Genel Merkezi tarafından gönderilen oylama kağıdına ister 1 ister 5 isterse de 12 isim yazabilecek. Saat 17.00’a kadar sürecek oylama sonrası oylar mühürlenerek torbalara konularak Ankara’ya gönderilecek.
Oylama ile ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, 7 Haziran’da yapılacak seçim hazırlıklarına teşkilat olarak daha önceden başladıklarını ifade etti. Özkeçeci, “Milletvekili aday adaylığı sürecinin akabinde teşkilat içi temayül yoklaması yaptık. Teşkilat içi temayül yoklamasında Gaziantep’te ki bütün teşkilatlarımızın görüşüne başvuruyoruz. Hazırda ki 106 tane aday adaylarından kimleri görmek istiyorsunuz. Temayüle dahil olmayan milletvekillerimiz, il başkanlarımız eski milletvekillerimiz var. Onlar teşkilat içi temayülü ayrı tutuyorlar. Partimiz Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Şu anda dışarda demokrasi şöleni var. Biz bundan dolayı mutluyuz ve gururluyuz. Bir çok parti kendi teşkilatına güvenmiyor. O ilde gösterilecek milletvekilini merkezden atıyorlar. Bizim partimiz önce kendi teşkilatına güvendi. Şuanda da STK’ların görüşlerini soruyor. ‘Sizler Gaziantep’te kimleri milletvekili olarak görmek istiyorsunuz’ diyor. Gaziantep’imiz önemli bir kent ve Genel merkezimiz sadece Gaziantep değil bütün Türkiye’deki teşkilatlarımızın görüşünü alıyor. Tüm 81 vilayetimizde şu anda bu uygulama yapılıyor. 1, 5 ve 12 kişide yazabilirler. Bunlar mühürlenecek sandığa konulacak ve Ankara’ya gönderilecek. Bundan çıkacak kararda önemli ve kaideye alınacak. Bize oylamayı yapın ve gönderin dediler. Demokrasi nasıl oluyor görsünler. Ne kadar gurur duysak azdır. Net bir isim yok. Her isim eşit şanstadır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’den Demokrasi Örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN