Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Ölüme Tebessüm” Kompozisyonu Alhan Babat’a Türkiye Birinciliğini Getirdi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
“Ölüme Tebessüm” Kompozisyonu Alhan Babat’a Türkiye Birinciliğini Getirdi
“Ölüme Tebessüm” adlı kompozisyonla Türkiye genelinde düzenlenen Gelibolu 100 adlı kompozisyon yarışmasına katılan GKV Özel Liseleri öğrencisi Muammer Alhan Babat, Türkiye birinciliğini elde etti.
Türkiye genelinde lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ve yüzlerce eserin katıldığı Gelibolu 100 adlı kompozisyon yarışmasında Çanakkale savaşına katılarak savaşan ve şehit olan bir askerin gözüyle savaşı değerlendiren kompozisyonda Çanakkale’de yaşanan olayları gözler önüne seren Muammer Alhan Babat’ın kompozisyonu büyük beğeni kazandı. Rotary 2430. Bölge tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ödüllü kompozisyon yarışmasının ön elemelerini geçen “Ölüme Tebessüm” başlıklı eser Ankara’da büyük jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu yarışmaya katılan eserler arasında birinci seçildi.
Gelibolu 100 adlı kompozisyon yarışmasında Türkiye birinciliğini elde eden GKV Özel Liseleri öğrencisi Muammer Alhan Babat, “Belki bu gözlerle savaşın dehşetini görememiş olabilirim ama kaleme dökerken acının en derinini katre katre yüreğimde hissettim. Yazdığım satırlar tüm Çanakkale şehitlerine selam olsun” dedi.
Çanakkale ruhunun gençlik arasında yaşatılmasını amaçlayan yarışmaya Türkiye’nin birçok bölgesinden eserler gönderildiği ifade edildi. Ankara’da düzenlenen ödül gecesinde Türkiye birinciliğini elde eden kompozisyonu kaleme alan GKV Özel Liseleri öğrencisi Muammer Alhan Babat’a ve dereceye giren diğer 24 eser sahiplerine de ödülleri verildi. Ödül törenine üst düzey Ankara protokolünün yanı sıra Rotary 2430. Bölge geçmiş dönem guvernörü Akın Gökyay, 2430. Bölge guvernörü Korhan Atila, Gelibolu 100 komitesi başkanı Ece Özen Akan ve çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen ödül törenin ardından Algelincik adlı konser davetlilerin büyük ilgisini çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Ölüme Tebessüm” Kompozisyonu Alhan Babat’a Türkiye Birinciliğini Getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN