Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Budama Çalışmaları

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 10:06
Büyükşehir’den Budama Çalışmaları
Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kentte, park, refüj, yeşil alan, cadde ve kaldırımlarda bulunan ağaçlarda budama çalışmaları yapıyor.
Yılda bir kez yapılan budamalar kapsamında, öncelikle parklarda yürüyüş hareketlerini kısıtlayan ve devrilmesi olası ağaçlar ile kurumuş dalların budaması yapıldı.
İkinci aşamada ise refüjlerdeki ağaç ve çalıların trafiği engellemeyecek şekilde form verilerek budanması ve şehir genelinde refüjlerde yaygın olarak kullanılan ağaçlardan top akasyaların gençleştirilmesi, yaşlanmış ve şekli bozulmuşların bakımlarıyla devam etti.
Ayrıca ana arterlerdeki kaldırım üzeri ağaçlarda TEDAŞ ile koordineli çalışılarak elektrik tellerine değen, kavşaklarda sinyalizasyon lambalarına, mobese kameralarına engel teşkil eden ağaçlar budanarak olası tehlikelere karşı önlem alındı.
Ağaçların budanarak daha kuvvetli hale geldiğini belirten yetkililer, budama işlemlerinin ağaç kaybı değil, aksine canlandırıcı ve gençleştirici etki yaptığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Budama Çalışmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN