Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanko Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Kutlamaları

Giriş Tarihi: 28.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Sanko Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Kutlamaları
SANKO Üniversitesi’nde bilimsel, kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında Kütüphane Haftası kutlanıyor.
Her yıl Mart ayının son pazartesi günü ile başlayan haftanın Kütüphane Haftası olarak kutlandığını belirten SANKO Üniversitesi Kütüphane Müdürü Serap Ağca, “Kütüphane Haftası bu yıl ‘Kültürler Arası Diyalog ve Kütüphaneler’ temasıyla 30 Mart -05 Nisan tarihleri arasında kutlanacak” dedi.
Eski çağlardan beri insanlığın hizmetinde olan kütüphanelerin, her toplum için büyük önemi olduğuna dikkati çeken Ağca, “Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur” diye konuştu.
Yaşadığımız yüzyılın bilgi ve ilerleme çağı olduğunu anımsatan Ağca, “Bu ilerleme kütüphaneleri de değiştirmiştir. Bilgi kaynakları elektronik ortamlara aktarılmış, aynı anda birçok kişinin okuyabildiği e-kitaplar, e- dergiler, veritabanlarıdeğişen ve gelişen kütüphanelerde yerini almıştır” ifadelerini kullandı.
Hafta kapsamında Türk Kütüphaneciler Derneğ’inin düzenlediği ‘81 İlde Kitap Okuyoruz’ etkinliğine SANKO Üniversitesi olarak destek vereceklerini kaydeden Ağca, “Hafta boyunca öğrencilerimize kütüphane ve bilgi kaynakları konusunda çeşitli eğitimler vereceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Üniversitesi’nde Kütüphane Haftası Kutlamaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN