Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Mesleki Eğitim Çalıştayı Yapılacak

Giriş Tarihi: 29.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu kapsamında Sanayi Odası (GSO) tarafından hazırlanan “Mesleki Eğitim İçin Oda, Okul ve Özel Sektör İşbirliği Projesi” kapsamında 31 Mart Salı günü saat 09.30’da “Gaziantep Mesleki Eğitim Çalıştayı” gerçekleştirilecek.
GSO Sani Konukoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak çalıştayda, Gaziantep’teki mesleki eğitimin durumu, zayıf yönleri ve sorunlarına yönelik çözüm önerileri tartışılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın sözleşme makamı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın operasyon faydalanıcısı olduğu proje; GSO liderliğinde, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Hacı Sani Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında yürütülüyor. Eylül 2015’e kadar devam edecek olan projenin amaçları arasında meslek okulları ve özel sektör arasındaki işbirliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi, öğrenci, öğretmen ve özel sektör boyutu ile mesleki eğitimin öneminin vurgulanması ve mesleki eğitime olan ilginin arttırılması, meslek seçimi ve kariyer planlaması için alternatif öğrenme metotlarının hayata geçirilmesi bulunuyor. Proje ile ayrıca meslek okulları, özel sektör, oda ve STK’ların içerisinde bulunacağı bir ağ kurularak ortak çalışma platformunun oluşturulması, GSO bünyesinde mesleki eğitim danışma ve destek masasının kurulması, ilde eğitim veren meslek okullarının eğitmenler nezdinde Gaziantep sanayisi hakkında bilgilendirilmesi ve sanayi ile ilişkilerinin güçlendirilmesi de hedefleniyor.
Meslek lisesi mezunu öğrencilerin istihdam oranının arttırılmasına katkı sağlayacak olan proje, Gaziantep ili mesleki eğitim stratejisinin oluşturulması, kentte aktif sektörler arasında olan makine-metal, gıda, tekstil ve kimya-plastik sektörlerinde çalışan ustabaşı ve usta öğreticilerin pedagojik ve profesyonel yeteneklerinin geliştirilmesi, projenin hedef olarak belirlediği konular arasında gösteriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te Mesleki Eğitim Çalıştayı Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN