Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli Kıyak: “Hedefimiz ’i İlk 25’lere Taşımak”

Giriş Tarihi: 29.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Veli Kıyak, aday olup seçilmesi halinde Gaziantep’in eğitim başta olmak üzere her alanda kalkınması ve gelişmesi için projelerin takipçisi olacağını belirterek, "Hedefimiz Gaziantep’i ilk 25’lere taşımaktır" dedi.
Veli Kıyak, AK Parti iktidarı döneminde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da Gaziantep’e önemli yatırımlar yapıldığını, ilde vatandaş-devlet işbirliği sonucu derslik sayısının rekor düzeyde arttığını hatırlattı. Veli Kıyak, 2002 yılı sonunda kentte 5 bin 516 derslik bulunurken, bugün bu sayının 12 bin 800’e ulaştığını söyledi. Kıyak, şöyle devam etti:
“Bütçeden en fazla pay eğitime ayrıldı. Tabi derslik sayısının artışında hayırseverlerin katkısını da gözardı edemeyiz. Sürekli göç alan kent olduğumuz için akabinde derslik ihtiyacı sürekli oluyor ve bu kontrol altında takip edilip arttırmalıyız. Gaziantepliler, girişimciliğinin yanı sıra hayırseverliği ile de Türkiye’ye örnek olmaktadır.”
“EĞİTİMİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIMA SÖZ VERİYORUM”
Gaziantep’te bin 700 derslik inşaatının devam ettiğini, ayrıca yeni derslik projelerine de başlanacağını söyleyen Veli Kıyak, bu yıl içinde ihtiyaç olan ilçelerde 10 Anadolu lisesi, bir imam hatip, bir adet Bilim Sanat Merkezi, 4 adet çok programlı lise, 8 adet meslek lisesi projelerine başlanacağını belirtti. Eğitimin kalitesini arttırabilmek için eğitimde veli-öğrenci-öğretmen ilişkisini en üst düzeyde sağlamak ve ayrıca velilerin eğitilmesi konusunun çok önemli olduğunu belirten Kıyak, “Onları bilgilendirmek için eğitim ve seminerler çok önemlidir. Bu konuların daima takipçisi olacağım” dedi.
Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kıyak, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaretinde büyük ilgi görüyor. AK Parti’nin büyük reformlara imza attığını söyleyen Kıyak, “Ben de bu hizmet kervanında yer almak için kurulduğu günden bu yana AK Parti teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapıyorum. Aday olup seçilmem halinde Gaziantep’in eğitim başta olmak üzere her alanda kalkınması ve gelişmesi için projelerin takipçisi olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veli Kıyak: “Hedefimiz Gaziantep’i İlk 25’lere Taşımak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN