Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitesi’nden Mahkumlara Umut Eli

Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:30
Gaziantep Üniversitesi’nden Mahkumlara Umut Eli
H Tipi Cezaevi Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeler Merkezi, mahkûmlara yönelik sosyal sorumluluk projeler geliştiriyor.
Projede, mahkûmların boş zamanlarının değerlendirilmesi, özgüvenlerinin sağlanması, dönecekleri topluma uyumlarının sağlanması ve bilinçli birey olmaları hedefleniyor.
Bu amaçla üniversitenin farklı bölümlerindeki öğrencileri ve öğrenci grupları tarafından mahkumlara yönelik: Seminer, tiyatro, konser vb. gibi sosyal kültürel etkinlikler düzenlenmesi hedeflenmekte.
İlk olarak Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından mahkumlara, Denetimli Serbestlik Kanunu ve Tüketici Hakları konusunda seminer verildi. Seminerde konuşma yapan Cumhuriyet Savcısı Ercan Özaltunbulak, "Gaziantep Üniversitesi ile bu tür ortak proje ile mahkumlara yönelik sosyal kültürel faaliyetler düzenlemek oldukça önemli bir sosyal sorumluluk projesidir. Öğrenciler tecrübe kazanıyorlar, mahkumlar içinde önemli bir eğitici seminer programı. Bu projeye katkı sağladığı için Gaziantep Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Üniversitesi’nden Mahkumlara Umut Eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN