Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Giriş Tarihi: 1.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:53
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü
Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yürütülen “Otizmli Çocuklarda Sağlıklı Gülüşler Projesi” kapsamında ilk eğitimler verildi.
Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Sağlık Müdürlüğü koordinesinde hayata geçirilen proje ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören otizmli bireylerin aile, bakıcı ve eğitmenlerine Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitimler verildi.
Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Gaziantep Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Toplantı Salonu’nda Pedodonti Uzmanı Dr. Erkan Onur Akgün ve Sağlık Müdürlüğü Diş Hekimi Fatma Korkmaz tarafından verilen eğitimlerde, otizmli bireylerin ağız-diş sağlığı bakımının önemine dikkat çekilerek, otizmli bireylerin ağız-diş sağlığı kalitesinin yükseltilmesi ve bu konuda farkında olunmasının gerekliliği vurgulandı.
Projenin ikinci aşamasında ise otizmli bireylerin velilerinden gereken izinlerin alınması sonrasında tedaviye müsaade eden bireylere gereken tedaviler ücretsiz olarak yapılacak.
Erken Tanı Ve Eğitim İle Otizmli Çocuklar’ın hayata karışmasının mümkün olabileceği ve ‘onlar için bir ışık da siz yakın ve onların farkında olun’ uyarısı da yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN