Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otizm Dostu Kent

Giriş Tarihi: 2.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Otizm Dostu Kent Gaziantep
Büyükşehir Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla yürüyüş düzenledi.
Etkinlik kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kamu kurum ile sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, aileler ve engelli çocukları, Yeşilsu Parkı’ndan, Kırkayak Parkı’na kadar ellerinde pankartlarla, bando eşliğinde yürürken, Türk Chopper Motosiklet Kulübü de motosikletleriyle korteje eşlik ederek otizme dikkati çekti. Yürüyüş boyunca çocuklarla yakından ilgilenen ve onlarla el ele yürüyen Şahin, ayrıca ailelerin de sorunlarını dinledi. Şahin, yürüyüş sonrası Kırkayak Parkı’ndaki törende, otistik çocukların farklı ve özel çocuklar olduğunu söyledi.
GAZİANTEP OTİZM KENTİ İLAN EDİLDİ
Çocukların eğitilmesi, ailelerin farkındalığında ve toplumun bilinçlendirilmesinde herkesin sorumlu olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:
“Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hep yanındayız. Bu yolculukta yalnız değilsiniz. Ben Fatma Şahin, ablanız, teyzeniz, kabul ederseniz ikinci anneniz olarak her zaman yanınızda yol arkadaşı olacağım. Aileler anneler, ben de bir anneyim, sizin nasıl büyük bir sınavdan geçtiğinizi biliyorum. Kurucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığımız sırada Otizm Eylem Planını hazırladık. Hem devletin hem toplumların hem bireylerin hem bakanlıkların yapması gereken çok iş var. Ama bir taraftan da başkalarından beklemeden hepimizin yapması gereken işler var “dedi.
Gaziantep’in “Otizm Dostu Kent” ilan edildiğini belirten Şahin, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi. Konuşmaların ardından çocuklardan yoğun ilgi gören Şahin, otistik çocuklar ve aileleriyle fotoğraf çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otizm Dostu Kent Gaziantep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN