Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) ’te 64 Gün Önce Kaybolan Çocuklarından Haber Alamıyorlar

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
’te 64 gündür kayıp olan Bekir Kambay’dan haber alınamazken, Kambay ailesi, çocuklarının Suriye’ye gitmesinden endişe ediyor.
Edinilen bilgiye göre, 28 Ocak günü Güzelyurt Mahallesi’ndeki evinden çıkan Bekir Kambay’dan bir daha haber alınamadı. Ailesi tarafından her yerde aranan Kambay’ın, Suriye’ye gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Oğlunun kaybolduğunu olayın ertesi günü polise bildirdiğini ifade eden baba Yasin Kambay (63), “28 Ocak’ta sabahın 7’sine karşı oğlum evden çıktı. Saat 2’de kız kardeşine telefon açtı. Ben Gaziantep dışına bir arkadaşla çıkıp gideceğim. Ondan sonra şarjı mı bitti, kontörü mü bitti bilmiyoruz. 24 saat içinde gelmediğine dair karakola bildirdim. Buradan emniyete çıktım. Emniyetten savcılığa kadar çıktım. Bana bir cevap veremediler. Dedim ölüyse ölüsünü, diriyse dirisini istiyorum" dedi.
Oğlunun Kur’an okuduğunu ve akşamları en geç saat 22.00-23.00 gibi eve geldiğini söyleyen Yasin Kambay, “Sabahları 9-10 gibi kalkar, sonra yemeğini, ihtiyacını görürdü. Ben Kur’an okuyayım diye evden çıktı. Alkolü yok, bir şeyi yok, ben çocuğumu tanırım. Yemin ederim ki öyle bir huyu yoktur. Bir ara tablacılık işinde çalışıyordu. Öteberi satıyordu. Zamanında, saat 9-10 gibi eve dönüyordu. Bu olaydan bir hafta evvel bıraktı işi. Daha sonra bu olay başına geldi. Arkadaşlarına sordum. Ben iş olarak tanıyorum, başka şekilde tanımıyorum, işe geliyordu, gidiyordu, fakat nereye gittiğini bilmiyoruz dediler. Başka bir arkadaşına sordum. O da aynı şekilde saat 2’de kız kardeşine telefon açmış. O da demiş ben Gaziantep dışına diye. Benim oğlum kendi telefonundan arıyor, öteki de başka telefondan arıyor. Ondan sonra bir cevap, ses seda yoktur. Artık Suriye’ye mi, Kobani’ye mi gitti. Nereye gittiğini ben bilsem, zaten oğlumun peşine düşüp parayla da olsa gene getiririm. Bilmediğim için mağdurluk çekiyorum. Yetkililerden ricam, mümkünse bana yardımcı olsunlar. Mümkünü yoksa herkes kalbine göre. Telefonları verdim. Mümkünse benim ya da oğlumun telefonundan bana ulaşmaları ricada bulunuyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Gaziantep’te 64 Gün Önce Kaybolan Çocuklarından Haber Alamıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN