Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nizip’e 24 Derslikli Okul

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
’te, hayırsever işadamı Müslüm Erdoğan, Nizip İlçesi’ne 24 derslikli ortaokul yaptırmak için Vali Ali Yerlikaya ile protokol imzaladı.
Gaziantep’te, hayırsever işadamı Müslüm Erdoğan, Nizip İlçesi’ne 24 derslikli ortaokul yaptırmak için Vali Ali Yerlikaya ile protokol imzaladı. Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine; Vali Ali Yerlikaya, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ile hayırsever işadamı Müslüm Erdoğan katıldı. Törende konuşan Vali Yerlikaya, " Hayırlı bir imza töreni gerçekleştiriyoruz. Biz Gaziantep’imizin en büyük ilçesi olan Nizip İlçe’mizde 24 derslik bir ortaokul yapımı ile ilgili hayırseverimiz Müslüm Erdoğan ve eşi Ayşen hanım ile birlikte bin 140 metrekarelik bir arsa Milli Eğitim Müdürlüğümüze hibe edildi. Biz de bunun üzerine 24 derslikli bir okul yapıyoruz. Nizip eğitim ve öğretimine hizmet verecek Ayşen Müslüm Erdoğan olarak ta ismini veriyoruz. Bu noktaya gelmesinde vesile olan Müslüm Erdoğan ve eşi Ayşen Erdoğan’a bu şehrin valisi olarak şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Hayırseverlerimiz tarafından bağışlanacak imzalar atmak noktasında dua ediyoruz “dedi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı ise, “Müslüm Erdoğan ile yaptığımızı istişarelerimizde böyle bir hayra vesile olmak istediğini belirtmek istediği zaman bizlerde gerçekten çok sevindik. Bu arsanın bağışlanması ile birlikte ilçemize bir okul daha kazandırılmış olunuyor. Eğitime yapmış oldukları bu yatırımdan dolayı biz kendisine teşekkür ediyoruz. Bu yatırımın ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Müslüm bey inşallah bu yatırımlarla kalmayacak ve arkası gelen bu yatırımlar içerisine önümüzdeki süre içerisinde girecektir “dedi.
Müslüm Erdoğan ise, “Ankara’da çalışmama rağmen memleketimizi hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Bu topraklara bizim minnet ve gönül borcumuz var. Bunları kısmen de olsa ödemek için bu okul projesini başlatmış olduk. Bununla sınırlı kalmayacağız ve 2015 yılı içerisinde sayın valimizin de himayesinde ve sayın vekilimizin de destekleriyle ikinci okul sözünü veriyoruz “diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nizip’e 24 Derslikli Okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN