Minik GKV’lilerden Damlaya Damlaya Su Biter Projesi

Giriş Tarihi: 13.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 16:52
Minik GKV’lilerden Damlaya Damlaya Su Biter Projesi
Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi.
Çevre koruma projeleri kapsamında GKV Özel Anaokulu Balıklar Sınıfı öğrencileri tarafından yürütülen Damlaya Damlaya Su Biter Projesi su kaynaklarının tükenme yönündeki sinyallerini vererek kamuoyu dikkatinin suyu doğru kullanılması yönünde uyarıyor. GKV Özel Anaokulu Balıklar sınıfı öğrencileri, yaptıkları etkinlikle suyun canlılar dünyasındaki önemini hem kavrarken, hem de çevrelerine de dünyanı bekleyen tehlike hakkında sinyaller veriyorlar. GKV Özel Okulları Proje Tasarım Öğretmeni Gözde Ekim’in rehberliğinde sürdürülen çalışmalar kapsamında bir değerlendirme yapan GKV Özel Anaokulu Müdiresi Neslihan Türkistanlı, “Öğrencilerimizin çevreye yönelik duyarlılıklarının arttırılması, doğal kaynakların doğru kullanımı ve canlılar için gerekli olan doğal kaynaklar hakkında projeler yoluyla bilgilendirme çalışmalarımız sürüyor. Dünya Su günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte ‘Damlaya damlaya su biter’ sloganıyla yola çıkan ve bu çerçevede öğretmenlerinin hazırladığı etkinlikleri tamamlayan öğrenciler, hem öğrendiler, hem de sosyal yeteneklerini olumlu şekilde geliştirecek güzel bir etkinliğin tamamlayıcısı oldular.
Canlı ve doğa yaşamı açısından en önemli değerler olan hava, su, toprak ve bunların içinde hayati açıdan en önde geleni su, minik öğrencilerin ana çalışma konusu olarak ele alındı. Bu doğrultuda suyun değeri, susuzluk tehlikesi, suyun doğru ve yanlış kullanım şekillerini kavrayan öğrenciler bu konuda duygu, düşünce ve öğrendiklerini dile getirmek amacıyla birçok bireysel ve grup etkinliği gerçekleştirdiler. Su hakkında topladıkları çeşitli görselleri bir araya getirerek pano oluşturdular. Gaziantep Kolej Vakfı Özel okulları olarak su ve su kaynaklarını doğru kullanmak, suyu israf etmemek ve geleceğe bir damla su bırakabilmek adına yaptıkları güzel çalışmalarından dolayı Balıklar sınıfı öğrencilerini kutluyor, suyu ve suyun değerini bilen davranışlarını ileri yıllarda da hayatlarının odak noktasına yerleştirmelerini umut ediyoruz” dedi.
GKV Özel Anaokulu öğrencilerinin doğal dengelerin korunması ve çevreye duyarlılığın arttırılmasına yönelik projelerinin önümüzdeki dönemlerde de sürdürüleceği açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik GKV’lilerden Damlaya Damlaya Su Biter Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN