Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm Haftası Programı

Giriş Tarihi: 15.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 13:51
Turizm bilincini yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 39. kez kutlanacak Turizm Haftası açılışı münasebetiyle Demokrasi Meydanı’nda bir program düzenlendi.
Program, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Yoğun katılımın olduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
Programa katılamayan Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Haftası’yla ilgili mesaj da yer aldı. Okutulan mesajda, “Dünya mirasının önemli eserlerinin barbarca yok edildiği günümüz dünyasında kültürel ayrışmanın sancıları yaşanırken halkların birbirini tanıma ve yeniden kaynaşma ihtiyacı turizm sektörünün stratejik misyonunu ön plana çıkarmaktadır. Bu noktada Türkiye, bugün itibariyle hem coğrafyasında, hem turizm sektöründeki mevcut konumuyla bu misyonu en iyi şekilde gerçekleştirecek güce ve niteliğe sahiptir. Toplum üzerinde kültür ve turizm bilincinin geliştirilmesi, farkındalığın arttırılarak, özellikle gençlerin turizm hareketlerine katılımını sağlamak çok önemlidir. Ülkemizin turizm potansiyelinin temel bileşenleri sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerleridir. Bu değerler uzun vadede korunabildikleri sürece uluslararası pazarındaki payımız hızla büyümeye devam edecektir” ifadeleri yer aldı.
Mesajın ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Halk oyunları ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisi izlendi ve turizm etkinliği kapsamında yürüyüş yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm Haftası Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN