Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medya Kulübü Ünlü Tasarımcıları Ağırlıyor

Giriş Tarihi: 20.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 15:39
Medya Kulübü Ünlü Tasarımcıları Ağırlıyor
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), etkinlikler çerçevesinde birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. “HKÜ-Medya Kulübü”nün yaptığı etkinlik ile birlikte önemli isimler, HKÜ’de öğrenciler ile buluştu.
Medya ve Tasarım Günleri kapsamında yapılan etkinlikler, katılımcıların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Tasarımcı ve Akademisyen Halil Önal’ı (15 Nisan 2015’te) ve ünlü Tasarımcı Çağrı Çankaya’yı (17 Nisan 2015’te) ağırlayan HKÜ Medya Kulübü, etkinliklerine reklamcı Levent Şimşek ve Al Jazeere Spor Servisi Müdürü Barış Kuyucu ile devam ediyor.
HKÜ’de düzenlenen etkinliğe katılan ünlü “Yoldaki Tasarımcı- Çağrı Çankaya”, katılımcılara yaşadıkları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Özellikle tüm dünyayı gezmesi ve dünya turunda yaşadıkları ilginç olaylar, katılımcılar tarafından merakla dinlendi. Katılımcılara iyi tasarımın nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler veren Çankaya; kişinin öncelikle zihninde tasarımı hazırlamasını gerektiğini, ardından tasarıma dökmesinin ona fayda sağlayacağını dile getirdi. Çağrı Çankaya tasarım yaparak gerçekleştirdiği dünya turundan ilginç anları genç tasarımcı adaylarıyla paylaştı. Tasarımın özgür ve yaratıcı dünyasından kesitlerin sunuluşu katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Çağrı Çankaya gibi, ünlü bir tasarımcı olan akademisyen Halil Önal, tasarım sürecinin aşamalarını, HKÜ Medya Kulübü tarafından yapılan bir başka Seminer’de anlattı. “Tasarım hangi süreçlerle başlar, bu süreç nasıl devam eder?” gibi önemli soruları yanıtlayan Önal, önemli olanın hayal gücünde tasarlananı, tasarıma iyi aktarmaktan geçtiğini söyledi.
Yapılan etkinlikler dahilinde, atölye çalışmasında tasarıma ve medyaya ilgi duyan herkes için önemli detaylar üzerinde durulurken, tasarım dünyasından ilginç olayların paylaşıldığı anların atölye çalışmasına renk kattığı gözlemlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medya Kulübü Ünlü Tasarımcıları Ağırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN