Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkâmil, Halkoyunlarında 2 Farklı Kategoride Bölge Şampiyonu

Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:29
Şehitkâmil, Halkoyunlarında 2 Farklı Kategoride Bölge Şampiyonu
Şehitkamil Belediyespor Kulübü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun 2015 yılı yurtiçi faaliyet programında yer alan Kulüpler Arası 3. Grup Şampiyonası’nda geleneksel düzenlemesiz dalda yıldızlar ve büyükler kategorisinde Şampiyonluğu’nu ilan etti.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığınca organize edilen kulüpler arası il ve bölge Şampiyonası’nda jüri üyelerinden yüksek puanlar alarak şampiyonluğunu ilan eden yeşil siyahlı yemeniler geçmiş yıllarda olduğu gibi 2015 yılı kulüplerarası Türkiye Şampiyonası’nda da ’i temsil edecek. Finallerde geleneksel düzenlemesiz dal kategorisinde sahne alacak olan yeşil - siyahlar Türkiye Şampiyonası hazırlıklarına ara vermeden devam edecek. Yeşil - siyahlı kulübün halkoyunları Antrenör’ü Sait Koca, Kahramanmaraş ilinde yapılan bölge şampiyonası sonrasın da yaptığı değerlendirmede, "2015 sezonu başından itibaren gerek yıldızlar gerekse de büyükler kategorisinde önemli bir yarışma hazırlığı süreci geçirdik. Tüm oyuncularımız bu süreçte başarılar elde etmek adına kararlılık gösterdiler ve çok şükür ki hem il Şampiyonasından hem de 10 ilin temsil edildiği kulüpler arası grup Şampiyonasından şampiyonluklarla ayrıldık. Şampiyonlukta emeği geçen tüm oyuncularımı kutluyorum. Bizlere büyük destek veren başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığınca organize edilen İl Şampiyonası’nda çifte kupa kazanan yeşil siyahlı yeminler bölge Şampiyonasında da bu alışkanlığını sürdürdü. Faaliyete geçtiği günden bu zamana kadar katıldığı tüm organizasyonlarda önemli başarıların altına imza atan yeşil siyahlı yemeniler, Türkiye Şampiyonası’nda da çifte kupa hedefliyor. Yeşil siyahlı halk oyunları topluluğunun ekip başı Emin Çelik, grup şampiyonası sonrasında yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar 2015 faaliyet dönemi içerisinde dört şampiyonluk kupası kazandık bu alışkanlığımızı Türkiye’nin en iyi ekiplerinin yarıştığı Türkiye Şampiyonası’nda da sürdürmeyi arzu ediyoruz. Bizlere her anlamda yol gösteren hedeflerimizi ortaya koyan değerli Antrenörümüze, idarecilerimize ve her türlü maddi ve manevi desteği bizlerden esirgemeyen Şehitkamil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ”dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkâmil, Halkoyunlarında 2 Farklı Kategoride Bölge Şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN