Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Hey Gidi Karadeniz” Konseri Dinleyenleri Büyüledi

Giriş Tarihi: 15.5.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:52
“Hey Gidi Karadeniz” Konseri Dinleyenleri Büyüledi
Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından, kültür ve sanat günleri kapsamında hazırlanan “Hey Gidi Karadeniz” konseri GAÜN Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
GAÜN Sanatçı Öğretim Görevlisi Dr. Gültekin Şener’in şefliğini yaptığı konserde, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı “Hey Gidi Karadeniz Konser ve Gösteri Topluluğu” ile “Halk Oyunları Bölümü Öğrencileri” Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerine ait türkü ve danslarla dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. ‘Denizde karartı var’, ‘İki ayak horonu’, ‘Hey gidi Karadeniz’, ‘Ben takaya binerum’, ‘Fındık toplayın kızlar’ gibi çok sayıda eserlerin yer aldığı konserde, çeşitli mizansen gösterileri de katılımcılardan büyük alkış aldı.
Çok sayıda horon ve oyun havalarına dansların sunulduğu konsere; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Vali Yardımcıları Cemalettin Özdemir ve Uğur Aladağ, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Mehmet Yaşar Gündoğdu ve Prof. Dr. M. Tevfik Gülsoy, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Konserin kapanış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Coşkun, gecenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi’nin pırıltıları, ışıltıları olacaksınız. Her biri birbirinden güzel gençlerin, hocaların, sanatçıların bu muhteşem gösterisini, eğer azgın Karadeniz dinleseydi, belki biraz daha coşar güneşi kuşatırdı veya bütün coşku dolu halleriyle etrafı kasıp kavururdu. Bir konser bu kadar muhteşem olabilir. Konservatuarımız son bir aydır birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yaptı. Ülkemizin kültürel ve sanat köşesinde Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesi’nin pırıl pırıl evlatları, sanatçıları yetişecek. Her birinin önünde sevgiyle, saygıyla eğildiğim konservatuarımız hocalarımla beraber Türkiye’ye ışık olacak.”
Konseri dinlemekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gaziantep Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, “Bu akşam biraz coştuk, eğlendik ve heyecanlandık. Biraz sıla kokusu aldık. Biz Karadenizliler, ülkemizin hiçbir köşesini gurbet saymayız ama doğrusu bu programla bazen boğazımız düğümlendi. Biraz da gurbeti hissettik” diyerek, konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.
Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Sanatta Yeterlilik Bölümü Sanatçı Öğretim Görevlisi Dr. Yücel Paşmakçı, ‘Hey Gidi Karadeniz’ konseriyle büyük bir ihtişam yaşadıklarını belirterek, katkısı olan herkesi tebrik etti.
Gecenin sonunda, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Coşkun, Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir ve Sanatçı Öğretim Görevlisi Dr. Yücel Paşmakçı tarafından Sanatçı Öğretim Görevlisi Dr. Gültekin Şener’e, Öğretim Görevlisi Murat Sönmez’e, Öğretim Görevlisi Cenk Gülhan’a, Öğretim Görevlisi Sibel Adıgüzel’e, Öğretim Görevlisi Mustafa Balçın’a ve Trabzon Maçka’dan gelen Ünal Genç’e günün anısına çiçek takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Hey Gidi Karadeniz” Konseri Dinleyenleri Büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN