Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Halka Açık Konferans

Giriş Tarihi: 18.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 11:29
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Halka Açık Konferans
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Halka Açık Konferanslar kapsamında, SANKO Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Birimi Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Başar Aksoy tarafından 23 Mayıs günü “Şişmanlık Kader Değil” konusu anlatılacak.
Dünya Obezite Günü dolayısıyla düzenlenen konferansta Yrd. Doç. Dr. Aksoy, Dünya Sağlık Örgütü tarafından obezitenin, sağlığı bozacak ölçüde vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlandığını ifade ederek, “Günlük yaşamda bireylerin yaşa, cinsiyete, yaptığı işe, genetik ve fizyolojik özelliklerine ve hastalık durumuna göre değişen günlük enerjiye ihtiyacı vardır” dedi.
Yetişkin erkeklerde vücut ağırlığının yüzde 15-18’ini, kadınlarda ise yüzde 20-25’ini yağ dokusunun oluşturduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Aksoy, bu oranın erkeklerde yüzde 25, kadınlarda ise yüzde 30’un üstüne çıkmasının obeziteyi oluşturduğunu bildirdi.
Yrd. Doç. Dr. Aksoy, konferansta obezitenin tanımı, obezitenin sebepleri ve dünyada görülme sıklığı, yol açtığı hastalıklar, obezitenin cerrahi tedavisindeki teknikler, kimlere cerrahi tedavi teknikleri uygulanabilir, ameliyat sonrası takipte yapılması gerekenler, diyet programları konularında bilgiler paylaşacak.
23 Mayıs 2015 tarihinde, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak konferansa dileyen herkes katılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde Halka Açık Konferans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN