Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN’lü Kreş Ve Anaokulu Öğrencilerinden İngilizce Tiyatro Gösterisi

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:27
GAÜN’lü Kreş Ve Anaokulu Öğrencilerinden İngilizce Tiyatro Gösterisi
Üniversitesi (GAÜN) Kreş ve Anaokulu tarafından İngilizce tiyatro gösterisi “Kids English Play Time” Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.
Gaziantep Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencilerinin Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında kreş öğretmenleriyle birlikte hazırladığı müzikli drama gösterisinde minik öğrenciler yaş gruplarına göre sunum yaptı.
İngilizce müzikli drama da minik öğrencilerin, “Hello”, “Jeessy on the farm”, “If you happy”, “Little red riding hood”, “Walking in the jungle”, “Head sholders” adlı gösterileri büyük beğeni kazandı.
Gösterinin açış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı, GAÜN Kreş ve Anaokulunun üniversitenin en güzel binalarından birinde hizmet vermesinden mutlu olduklarını söyledi. Prof. Dr. Bağcı, “Geçtiğimiz yıllarda hizmet verdiğimiz binamız çocuklarımızın gelişimlerine katkı noktasında istediğimiz yeterlilikte değildi. Ancak yeni yerimizde onların ihtiyaç ve eğitimlerinin en iyi olması için gerekli düzenlemeler yapıldı ve eksiklikler giderilerek hizmet vermeye başladık. En iyi şekilde olması için de gayret içerisindeyiz. Kreş ve anaokulumuzda güçlü bir eğitim kadromuz var. İyi ki toplumsal duyarlılık projesi yapmışız. Eğitim Fakültemizin üçüncü sınıf öğrencileriyle birlikte hazırlanan bu İngilizce drama etkinliği çok önemli. Çocuklarımıza bu tür etkinliklerle yabancı dili sevdirebilmemiz açısında da önemli. Çocuklarımızın bizim kuşağa göre çok daha şanslı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
GAÜN Kreş ve Anaokulu Müdürü Güler Boran ilk defa düzenlenen bu İngilizce etkinlikte amaçlarının İngilizceyi ders olarak değil ikinci bir dil olarak benimsetmek olduğunu söyledi.
Güler Boran, “Bu görüşümüzü Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Filiz Tırfarlıoğlu ile paylaşıp yardımcı olmalarını istediğimde bana toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında İngilizce öğretmenliği bölümü öğrencileriyle birlikte yardımcı olabileceklerini söylediklerinde çok mutlu oldum. Çocuklarımız için 0 - 6 yaş arası dönem yabancı dili öğrenme açısından çok önemli. Doğuştan itibaren 6 yaşına kadar çocuğun beynindeki nörofizyolojik mekanizma çok faaldir. Bu mekanizma yardımıyla dil otomatik olarak beyne kaydetmektedir” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarından sonra minik öğrencilerin İngilizce olarak sundukları müzikli drama büyük beğeni gördü. Programın sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cahit Bağcı tarafından Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Filiz Tırfarlıoğlu ile emeği geçenlere çiçek takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN’lü Kreş Ve Anaokulu Öğrencilerinden İngilizce Tiyatro Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN