Gtb’den "’te Hasat Mevsimi” Konulu Fotoğraf Yarışması"

Giriş Tarihi: 15.6.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 00:29
Gtb’den Gaziantep’te Hasat Mevsimi” Konulu Fotoğraf Yarışması
Ticaret Borsası (GTB), 2015 yılı üretim sezonu nedeniyle, "Gaziantep’te Hasat Mevsimi" temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışmaya başvurular katılım şartlarının da yer aldığı www.gtb.org.tr adresi üzerinden yapılacak.
GTB, Gaziantep’te yeni hasat sezonu öncesi fotoğraf sanatçılarını doğayla buluşturmak ve şehrin tarım ürünlerindeki zenginliğini ön plana çıkarmak için "Gaziantep’te Hasat Mevsimi" temalı ödüllü fotoğraf yarışmasının startını verdi. Gaziantep il sınırları içerisinde tarımı yapılan tüm ürünlerin ekimi, işlenmesi ve hasadını konu alan yarışmaya fotoğraf sanatına gönül vermiş herkes katılım gösterebilecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, fotoğraf yarışmasının 15 Haziran 2015 tarihi itibariyle başladığını belirterek, başvuruların 28 Ağustos 2015 tarihine kadar kabul edileceğini ifade etti.
GTB tarafından İlk defa düzenlenen "Gaziantep’te Hasat Mevsimi" temalı fotoğraf yarışmasını geleneksel hale getirmek istediklerini kaydeden Tiryakioğlu, "Amacımız şehrimizde tarımı yapılan tüm ürünlerin tanıtımına katkı sunmak ve bu özel ürünlerin işlenirken veya hasat edilirken oluşturdukları doğal güzelliklere herkesin yakından tanıklık etmesine olanak sağlamak" dedi.
Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacılara kolaylık ve zaman kazandırmak açısından tüm eserlerin GTB’nin www.gtb.org.tr resmi web sitesi üzerinden kabul edileceğini dile getiren Tiryakioğlu, CD veya DVD ile posta yoluyla yapılacak olan müracaatların ise kabul edilmeyeceğini söyledi.
Gaziantep’in tarımsal zenginliklerinin ve kendine has işleme metotlarının ön plana çıkarılması için yarışmaya katılacak fotoğraflarda Gaziantep il sınırları içerisinde çekilmiş olma şartı aranacağı uyarısında bulunan Tiryakioğlu, yarışma sonucunun ise seçici kurul tarafından 01 Eylül 2015 tarihinde açıklanacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gtb’den "Gaziantep’te Hasat Mevsimi” Konulu Fotoğraf Yarışması"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN