Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil Belediyesi Sokak Hayvanlarına ’Beslenme Noktaları’yla Destek Oluyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
’te Şehitkamil Belediyesi, yaz aylarında sıcak havada yiyecek ve su bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarına, parklara yerleştirdiği ‘Beslenme Noktaları’yla destek oluyor.
Geçtiğimiz aylarda yaban hayvanları için oluşturduğu özel meyve bahçesiyle ve Türkiye’de hayvanlara verdiği desteklerle örnek gösterilen Şehitkamil Belediyesi, bu sefer de sokak hayvanları için parklara ’Beslenme Noktaları’ kurdu. Beslenme Noktaları’na park bekçileri ve mahalle sakinleri tarafından düzenli şekilde su ve yem bırakılarak destek olunuyor. Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde bulunan birçok parka sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için yerleştirilen ’Beslenme Noktaları’ vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.
"DÜZENLİ ŞEKİLDE YEM VE SU BIRAKIYORUZ"
Düzenli şekilde yem ve su bıraktıklarını ifade eden vatandaşlar, “Hayvanlarımız bu beslenme noktaları sayesinde susuz ve aç kalmıyor. Düzenli bir şekilde arkadaşlarımızla gelip yem ve su koyuyoruz. Ramazan ayındaki bu sıcaklıkları gördükten sonra, susuzluğu daha iyi anladık ve hayvanlarımıza daha çok destek oluyoruz. Biz nasıl acıkıp susuyorsak hayvanlarımızda aç ve susuz kalabiliyor. Bunun önüne geçmek adına bu beslenme noktalarını kullanarak, destek oluyoruz. Bizlere böyle bir hayır yapmayı ve hayvanlara destek olmamıza vesile olduğu için Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil Belediyesi Sokak Hayvanlarına ’Beslenme Noktaları’yla Destek Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN