Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazar Damla, lilere “Hz.zeynep”i Anlattı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Büyükşehir Belediyesi tarafından “Ramazan Söyleşileri” kapsamında “Hz. Zeynep” söyleşisi düzenlendi.
Yazar Nurdan Damla tarafından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Hz. Zeynep’in eşi Ebu’l As Müslüman olmadan önce yaşadığı olaylara gösterdiği sabrı anlatan Damla, şöyle konuştu:
“Evlilik karşılıklı paylaşımdır, karşılıklı uzun bir ebedi yolculukta iyi gün, kötü gün yol arkadaşlığı Hz. Zeynep de böyle bir yolculukta asla eşini incitmiyor. Bugün ki gençlerden tek ricam evlilik düşünenlere Peygamberimiz ve onun kızlarının evliliklerini tek tek incelemelerini özellikle rica ediyorum. Çünkü orada aşkı, vefayı, paylaşımı bulacaksınız.”
Günümüzdeki evliliklerin çok mutsuz olduğunu ifade eden Damla, günümüz insanlarının “evliliğin gerçek manada ebedi bir saadet yolculuğu” olduğundan habersiz olduklarına işaret etti.
Gençlerin evlilikten kaçtığına dikkati çeken Damla, “Hepimiz bir toplumsal sürecin içerisindeyiz. Terk edilmişliğimiz var, aldatılmışlarımız var, çocuğuyla perişan kalmışlarımız var ya da umduğunu bulamamışlarımız var. İşte buna örnek teşkil eden Hz. Zeynep ve Hz. Ebu’l As. Çünkü onlar saygıyı bitirmedi, sevgiyi bitirmedi. Her ne kadar fikirleri çatışmış olsa da, her ne kadar iman birlikleri olmamış olsa da onlar saygıyı bize belirlediler” dedi.
Dinde zorlama olmadığını ve Peygamber efendimizin haneyi saadetinin tanınması gerektiğini vurgulayan Damla, “Bugün ki gençler sabrı, sadakati, dayanmayı ve direnmeyi öğrenmedikçe, evlilikler ne yazık ki sıkıntıyla, mücadeleyle, böyle cehennemi bir alev içinde sürecektir. Çünkü mutluluğun yarısı sabır, yarısı çiledir” diye konuştu.
Söyleşinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hülya Yıldız, Damla’ya hediye takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazar Damla, Gazianteplilere “Hz.zeynep”i Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN