Tarımı Fotoğraf Karelerine Yansıyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Gaziantep Tarımı Fotoğraf Karelerine Yansıyor
Ticaret Borsası’nın (GTB) 2015 yılı üretim sezonu nedeniyle düzenlediği ‘Gaziantep’te Hasat Mevsimi’ temalı fotoğraf yarışması fotoğraf severlerin büyük ilgisini topluyor. Yarışmaya başvurular 28 Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek.
Gaziantep’in tarımsal ürün zenginliğini ön plana çıkarmak ve tanıtmak amacıyla GTB tarafından organize edilen fotoğraf yarışması çok sayıda amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısının ilgisini çekti. Yarışmaya katılmak için doğa yürüyüşlerine ve çeşitli kır gezilerine çıkan fotoğraf tutkunları, şehrin çeşitli bölgelerinde objektiflerine takılan eşsiz tarım ve insan manzaralarını fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirdiler.
Yarışmaya gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, ’Gaziantep’te Hasat Mevsimi’ konulu fotoğraf yarışmasına başvuruların 28 Ağustos 2015 tarihine kadar kabul edileceğini belirtti.
Başvuruların GTB’nin resmi web sitesi www.gtb.org.tr adresi üzerinden yapıldığını anımsatan Tiryakioğlu, "Gaziantep’te tarımı yapılan tüm ürünlerin ekimi, işlenmesi ve hasadını konu alan yarışmaya fotoğraf sanatına gönül vermiş herkesi katılmaya ve destek olmaya davet ediyoruz” dedi.
Tiryakioğlu, yarışma sayesinde yöre halkı tarafından çeşitli tarım ürünlerinin işlenmesinde kullanılan asırlık geleneksel yöntemleri de fotoğraf kareleriyle tanıtma fırsatı bulacaklarını sözlerine ekledi.
BÜYÜK ÖDÜL 3 TAM ALTIN
Fotoğraf yarışmasının sonucunun seçici kurul tarafından 01 Eylül 2015 tarihinde duyurulacağını aktaran Tiryakioğlu, yarışmada birinciliği elde edecek olan esere 3 Cumhuriyet Altını, ikinciye 2 Cumhuriyet altını, üçüncüye ise 1 Cumhuriyet altını verileceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Tarımı Fotoğraf Karelerine Yansıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN