Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Yeni Bina Yapanlar 10 Adet Ağaç Dikecek

Giriş Tarihi: 15.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:51
Gaziantep’te Yeni Bina Yapanlar 10 Adet Ağaç Dikecek
’in her alanda gelişmesi ve yükselmesi için bir çok projeyi hayata geçiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, aldığı yeni bir kararla yapılacak her yeni bina için 10 adet ağaç dikecek.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi Temmuz ayı toplantısında aldığı bir kararla bundan böyle şehir merkezinde yapılacak her bina için 10 adet ağaç dikme zorunluğu getirildi. Bu maddenin Gaziantep’in gelişimi için çok önemli olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, “Belediye olarak Gaziantep’e verdiğimiz önemi burada da gösterdik. Gaziantep’in gelişimi açısından çok önemli bir karar. Yeşile ve ağaca verdiğimiz önemi göstermiş oluyoruz. Bundan böyle yapı kullanım belgesi alanlar her belge için kent merkezinde en az 5 yaşında 10 adet ağaç dikecekler” diye konuştu.
Toprak, tüm meclis üyelerinin Ramazan Bayramını kutlarken, CHP ve MHP grup temsilcileri de meclis üyelerinin bayramlarını kutladılar.
Bu arada, Temmuz ayının 2. birleşiminde toplam 62 maddeyi görüşen Büyükşehir Meclisi, 35 maddeyi oybirliğiyle, 17 maddeyi oyçokluğuyla oylarken 10 maddenin henüz komisyon çalışmaları bitmediği için komisyona süre verildi.
2 maddenin gündem dışı teklif kararı olarak alındığı mecliste, başka görüşülecek madde olmadığından bir sonraki toplantının 10 Ağustos pazartesi günü saat 16.00’da yapılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te Yeni Bina Yapanlar 10 Adet Ağaç Dikecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN