Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı
Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.
Nakıboğlu, Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, haberleşme özgürlüğünün son derece önemli olduğu günümüzde vazgeçilmez unsurlarından biri olan yazılı ve görsel basının ülke gündeminin öğrenilmesinde önemli bir unsur olduğunu belirtti.
Toplumların haber alma hakkını kullanmasını sağlayan ve kamuoyunun dilek ve şikayetlerini tarafsız ve araştırmacı kimliğiyle yansıtma görevini üstlenen özgür ve objektif bir basının, demokrasi ve insan haklarının da önemli güvencelerinden biri olduğunu belirten Nakıboğlu, "Yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak bilinen basın, kamuoyunun düşüncelerini gündeme taşıyan en önemli araç olarak, bu yeri ve önemini gelecekte de en iyi şekilde korumaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Basının toplumun aynası olduğunu, bu aynanın sağlıklı görüntü vermesinin, güzel bir gelecek adına çok önemli olduğunu dile getiren Nakıboğlu, şunları kaydetti:
"Ülkemizde demokrasinin gelişmesi, insan hakları, ifade ve düşünce özgürlüğü, eğitim, sosyal-kültürel ve ekonomik gelişmişlikte arzu ettiğimiz seviyelere ulaşabilmemizde geçmişte olduğu gibi gelecekte de basının yeri ve önemi büyük olacaktır. Daha güzel bir gelecek için büyük bir gayret ve özveriyle görev yapan tüm basın yayın kuruluşlarımızın ve basın mensuplarımızın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Nakıboğlu, Basın Bayramı’nı Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN