Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kolej Vakfı’na Dünya Çapında Bir Ödül

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:57
Kolej Vakfı Özel Liseleri Vakfı ’Engelsiz Düşünceler’ proje ekibi ‘engellilere empati arttırma’ projesiyle dünya okulları arasında ‘en iyi proje ödülünü’ almaya hak kazandı.
Gaziantep Kolej Vakfı Engelsiz Düşünceler proje ekibi ‘engellilere empati arttırma’ projesiyle katıldığı Uluslararası ICT Seagulls Bilişimci Martılar yarışmasında en yüksek puanı alarak The Best Project (En iyi proje) ödülünü almaya hak kazandı. Ödülü getiren ekibe ve öğrenciler de Gaziantep Kolej Vakfı tarafından ödüllendirildi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen ödül töreninde öğrencileri kutlayan Genel Müdür Müfit Taşlıyar uluslararası bir yarışmada elde edilen birinciliğin kendileri için olduğu kadar Gaziantep ve Türkiye içinde büyük önem taşıdığını belirtti.
Uluslararası arenada bölge ve ülkeyi temsil edilmesinin kendileri için ayrı bir gurur kaynadığı olduğunu anlatan Proje Lideri GKV Özel Liseleri İngilizce öğretmeni Nursev Kadıoğlu ise “Bu projeyi seçmemizdeki amacımız öğrencilerimize ön yargısız ve ayrımcılık yapmadan toplumda engelli ve engelsiz her kesimin eşitlik içerisinde yaşayabileceğinin bilincini vermek ve kalıcı değerler oluşturmaktır. Bir yıl süren 9 öğrencimizle yürüttüğümüz uluslararası projemiz bize en iyi proje ödülünü getirdi. Bu ödülümüzü Hindistan’da Unesco Barış Ödüllü Montessoru Schoolda Atatürk Salonunda almak Atatürk ilkelerine son derece bağlı okulumuz ve bizim için ayrıca büyük bir onur olacaktır. Öncelikle çalışmalarımızda samimi desteklerini her zaman yanımızda hissettiği Mütevelli Kurul Başkanımız Sayın Nüket Ersoy başta olmak üzere Genel Müdürümüz Müfit Taşlıyar’a ve Okul Müdürümüz Ülkü Ulutaş’a, proje uygulamasında bizimle birlikte çalışan maddi yardımlarda bulunan tüm mezunlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu ödülü Türkiye’ye ve ulusumuza armağan ediyoruz” dedi.
GKV Özel Okulları İngilizce Öğretmeni Nursev Kadıoğlu liderliğinde, İngilizce Öğretmeni Nilüfer Bolat rehberliğinde çalışan engelsiz düşünceler proje ekibinde, GKV Özel Liseleri öğrencilerinden Büşra Abdulkadiroğlu, Oya Suran, Baha Orhan, Edip Sevindi, Pelin Kazaz, Elif Kazaz, Yağmur Başoğlu, İpek Ekmekçi ve Defne Özmen de yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Kolej Vakfı’na Dünya Çapında Bir Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN