Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in Dünya Şampiyonları Basına Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 13:43
Malezya’nın Kuala Lumpur şehrinde, 37. Word Armresling Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda, şampiyonluğun yanı sıra dünya ikinciliği ve üçüncülüğü derecelerini de alan Bedensel Engelliler Spor Kulübü basına tanıtıldı.
Ampute 1. Lig’de mücadele eden Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü tanıtımına, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Özyagut, Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Orhan ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi’nin yanı sıra birçok yetkili katıldı.
MEHMET ERDOĞAN: "GAZİANTEP BU İŞTE BAŞI ÇEKMİŞTİR"
Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü tanıtımına katılan, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Gaziantep esasında, baktığımızda ağırlık olarak, engellilerimizin, gerek sosyal faaliyetlerde, gerek sportif faaliyetlerde, Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını görüyoruz. Şu anda biliyorsunuz Malezya’da yapılan Kuala Lumpur Dünya Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde birinci olmuştur. Gaziantep bu işte başı çekmiştir” diye konuştu.
MEHMET KAYA: "BAŞARIMIZ KİŞİSEL BAŞARI DEĞİLDİR"
Sağ ve Sol Bilek Dünya Şampiyonu olan sporcu Mehmet Kaya, ise şampiyonada ülkemizi gururla temsil ettiğini dile getirerek, "Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Burada bizi eğiten sayın hocamız Ahmet Bozdemir gereken ilgiyi ve alakayı gösterdiler. Başarımız kişisel başarı değildir. Toplumsal bir başarıdır. Ve engellilerin hangi alanda neler yapabileceğini, engelin hiçbir şeye engel olmadığını göstermek açısından da çok güzel bir yarışma oldu” şeklinde konuştu.
HASAN ÖZYAGUT: "ONLARLA GURUR DUYUYORUZ"
Türkiye Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hasan Özyagut da, “Bu sporcu kardeşlerimiz, kendilerini bu anlamda ön plana çıkartıp, dünya şampiyonlukları alabiliyorlar. Yani normal engelli olmayan insanın yapamayacağı noktalarda çok büyük başarılara imza atıyorlar. Onlarla gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.
HÜSEYİN ORHAN: "HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"
Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Orhan, basın mensuplarına kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek, "Bilindiği gibi, Malezya Kuala Lumpur, kentinde düzenlemiş olan 37. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda, Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübümüz’e ait, değerli sporcularımız ve antrenörümüz milli takım olarak bu ülkemize gitmişler, takım halinde Türkiye birinciliği ve yine takım halinde de ay-yıldızlı bayrağımızı göklere çıkmasına fırsat veren bu değerli sporcularımıza, huzurlarınızda teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
YUSUF ÇELEBİ: "FIRSAT VERİLDİKÇE ENGELLERİN, DAĞLARI AŞACAĞINI GÖRÜYORUZ"
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, engelli insanların ötekileştirildiğini belirterek, "Son yıllarda artık engellerin zihinde olduğunu, bedende olmadığını görüyoruz. Fırsat verildikçe engellilerin, dağları aşacağını görüyoruz” diye konuştu.
Ahmet Bozdemir’in antrenörlüğünde Gaziantep Bedensel Engelliler Derneği oyuncularından gittikleri müsabakalarda, Mehmet Kaya, sağ ve sol bilekte altın madalya alarak, Dünya Şampiyonu olurken. Mustafa Dinleyici ’de altın madalya alarak sağ bilekte dünya şampiyonu oldu. Yasin Urhun ise sağ bilekte gömüş, sol bilekte bronz madalya alarak dünya şampiyonasında, 2. Ve 3. Oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’in Dünya Şampiyonları Basına Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN