Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan, ülkemizdeki iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisidir.

Misyon
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dünya standartlarında lisans ve lisansüstü seviyede eğitim vermeyi, temel ve uygulamalı bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapmayı ve bunları saygın uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlamayı temel varlık sebebi olarak kabul etmiştir.
Vizyon
Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Dünya'da saygın üniversiteler arasında yer alan bir ihtisas üniversitesi olmayı temel vizyonu olarak kabul etmiştir.
Ülkemizde 1992 yılında kurulan iki yüksek teknoloji enstitüsünden birisi olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), Marmara Bölgesi'nde seçilmiş bir alanda konumlanmış, araştırma ve teknoloji üretimi öncelikli bir ihtisas üniversitesidir. Enstitü; girişimci ve geniş ufuklu araştırmacılar yetiştiren, uluslararası düzeyde bilim ve teknoloji üretiminde saygın bir yer edinen ve Türk sanayisinin küresel rekabet ortamı içinde iyi bir konuma gelmesine katkıda bulunan bir araştırma kurumu haline gelmeyi hedeflemektedir. GYTE'nin eğitimdeki amacı, üstün yetenekli gençleri bilime evrensel düzeyde katkılar yapan, ezberciliğe itibar etmeyen, Atatürk'ün devrim ve ilkeleri doğrultusunda aklın ve bilimin rehberliğine dayanan, doğruları sorgulayarak, araştırarak, eleştirerek bulmayı özendiren, öğrenmeyi öğrenen, araştırıcı, dinamik, katılımcı, ileri teknolojilere hakim, sosyal ilişkileri güçlü, ülkeye ve insanlılığa yararlı, meslekî etiğe sahip ve sadece Türkiye'de değil dünyada yarışacak mezunlar yetiştirmektir.
Akademik birimler
Mühendislik Fakültesi
*Bilgisayar Mühendisliği
*Elektronik Mühendisliği
*Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
*Fen Fakültesi
*Matematik
*Fizik
*Moleküler Biyoloji ve Genetik
*Mimarlık Fakültesi
*Mimarlık
*Şehir ve Bölge Planlama
İşletme Fakültesi
*İşletme
Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
*Bilgisayar Mühendisliği
*Çevre Mühendisliği
*Elektronik Mühendisliği
*Makine Mühendisliği
*Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği
*Kimya Mühendisliği
*Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
*Biyoloji
*Biyomühendislik
*Fizik
*Kimya
*Matematik
*Mimarlık
*Şehir ve Bölge Planlama
*Endüstri Ürünleri Tasarımı
*Deprem ve Yapı Mühendisliği

Sosyal Bilimler Enstitüsü
*İşletme
*Strateji Bilimi
*İktisat
*Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi
*Uluslararası Ticaret ve Finans
Rektölüğe Bağlı Birimler
*Yabancı Diller Bölümü
*Enformatik Bölümü
*Türkçe Hazırlık Bölümü
*Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
BİZE ULAŞIN