Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkanı Kerim Aksu İstanbul’daki Hemşehrileri İle Buluştu

Giriş Tarihi: 7.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:41
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu İstanbul’daki Hemşehrileri İle Buluştu
Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Federasyonu’nun Zeytinburnu’nda bulunan merkezinde İstanbul’daki hemşehrilerle buluştu.
Giresun Federasyonu bünyesinde düzenlenen ve moderatörlüğünü Giresun Dernekler Birliği Başkanı Halil Kütük’ün yaptığı toplantıya Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Giresun Federasyonu Başkanvekili Abdullah Akgün, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurahman Ada, Zeytinburnu eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Giresunspor eski Başkanı Ömer Ülkü, sivil toplum örgütleri temsilcileri, işadamları ve dernek başkanları katıldı.
İstanbul’daki hemşehrilerinin yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Aksu yaptığı konuşmada, "Giresunlular olarak birbirimize destek çıkmalıyız, ben bu güzel davet için teşekkür ederim. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geçen hafta Çanakkale ile ’Kardeş Kent’ protokolü imzaladık. Çanakkale Zaferi’ nin 100’ üncü yılında Giresunluların bayrağını bu önemli ilimize diktik.. Çanakkale’ deki Giresunlular’ la da buluştuk. Kurtuluş mücadelesine 2 gönüllü alayla katılan dedelerimizi andık.İstanbul’ da nüfus açısından oldukça hatırı sayılır hemşehrimiz yaşıyor. Bu siyasi gücü kullanmalıyız. Değerli hemşehrilerim, değerli dostlar Giresun halkı bizi 30 mart günü ikinci defa göreve getirdi. 30 Mart akşamı parti rozetimi bir kenara bırakıp, Giresun partili oldum. Benim tek partim Giresun. Giresun söz konusu olduğunda, Giresun’a gelecek bir fayda etrafında siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakıp kenetlenmeliyiz. Giresunspor, ilimizin en önemli markasıdır. Hepimizin ortak gururudur. Bu takıma sahip çıkmak her Giresunlunun görevidir" ifadesini kullandı.
Toplantıya katılanların sorularını tek tek yanıtlayan Başkan Aksu, ”Aksu Festivali ile İstanbul’daki Giresun Günleri aynı tarihlerde olursa belediye olarak katılmamız zor. Tarihi Aksu Festivali’nin öncesine ya da sonrasına alırsanız, bizde seve seve katılırız. Ada ile ilgili olarak bir soru vardı. Adamızda 20 civarında kuş türü yaşıyor., SİT alanı olan bir bölge,doğallığında kalsın bırakalım. Ada’ ya ışıklandırma projesi ise tam bir rezaletti. Bakın kimse benden duymak istediğini duyamaz. İçimden geldiği gibi konuşurum. Giresun hepimizin ortak sevdası. Bu gün dünya da 2 milyon dolayında Giresunlu yaşıyor. Hemşerilerle bir araya gelip, Giresun’a neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Giresun‘daki projelerimiz Avrupa’dan gelenler tarafından örnek alınıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu İstanbul’daki Hemşehrileri İle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN