Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cenaze Yıkama Kursuna Gençlerden Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Cenaze Yıkama Kursuna Gençlerden Yoğun İlgi
’un Espiye ilçe müftülüğü tarafından “cenaze yıkama ve kefenleme” kursu açıldı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurs sonrası 50 kursiyere sertifikaları verildi.
Espiye İlçe Müftülüğü ve Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Soğukpınar Beldesi’nde açılan cenaze yıkama ve kefenleme kursuna özellikler gençler yoğun ilgi gösterdi. Üç hafta süren kursta, eğitimin ardından uygulamalı sınav yapıldı. Sınavı başarıyla kursiyerlerin tamamına sertifikaları törenle verildi.
Kendi bünyelerinde resmi olarak ilk defa böyle bir kursun açıldığını söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Melike Ünver "Özellikle erkek cenazelerde yıkayıcı ve kefen giydirici bulmakta zorluk çekilmekteydi. Biz de İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bu kursu açtık. Talep olduğu takdirde bir kurs daha açabiliriz" dedi.
Kurs Eğitmeni İmam Kasım Ay ise “Artık cenazelerimizi daha hızlı yıkayacak ve cenaze yakınlarının telaşını bir nebze azaltacağız. Ben de bu maksatla bu kursta görev aldım. Cenazeler insanın kendi yakını da olsa ürpertici bir tarafı bulunmaktadır. Aslında ibret alacağımız bir gerçek olsa da cenazelerde yıkamacı,kefenleme gibi bütün görevler imamlardan beklenir. Oysa bu görevi Müslüman olarak bilmeliyiz. Beldemizde açtığımız bu kursa gençlerin ilgi göstermesi memnuniyet vericidir. Arık beldemizde imamlara yardımcı olacak bir çok cenaze yıkayacak ve kefenleyecek genç yetişmiş oldu” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cenaze Yıkama Kursuna Gençlerden Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN