Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berberler Pazar Günü Çalışma Yasağını Sokakta Tıraş Yaparak Protesto Etti

Giriş Tarihi: 29.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’da berber esnafı, pazar günleri çalışma ruhsatlarının iptal edilmesini protesto etmek için sokakta tıraş yaptı.
Esnaf, Berberler Odası tarafından alınan kararla pazar günü sadece erkek kuaförlerinin kapatılıp bayan kuaförlerinin açık kalmasını protesto etti. Protesto için ilginç bir yöntem seçen berberler dükkanları kapalı olduğu için sokak ortasında tıraş yaptı.
Giresun’da fatih caddesi üzerinde toplanan bir grup berber, hafta sonları çalışmak isteyenin de istemeyenin de serbest olması gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan berber Şenol Şener, bayan kuaförüne pazar ruhsatı verilip erkek kuaförlerine verilmemesinin bir çelişki olduğunu belirtti.
Çalışma özgürlüklerini kısıtlandığını vurgulayan Coşkun Bekdemir, “Devlete vergimizi veren, odamıza aidatı veren biziz çalışıp çalışmayacağımızı da biz karar vermeliyiz. Çalışmak istemeyenlere saygı duyduğumuz gibi çalışanlara da saygı duyulmalıdır. Zaten işlerimiz iyi değil, dükkan kirası, vergi, sigorta, masraflar derken ailemizi geçindirecek paramızı kazanmak için haftanın 7 günü çalışmak zorunda kalıyorsak çalışmalıyız. Bu bir ekmek davasıdır “ dedi.
Berberlerin eylemine destek veren vatandaşlardan Turgay Turan, “Hafta içerisinde zaten çalışıyoruz. Hafta sonu dışarı çıktığımızda ise çocuğumuzu kendimizi traş yaptıracak berber bulamıyoruz. Ayrıca bir çok esnaf dükkanını açarken berberlerin kapalı olması da anlamsızdır. Tatil yapıp yapmayacaklarına kendileri karar versinler” diye konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berberler Pazar Günü Çalışma Yasağını Sokakta Tıraş Yaparak Protesto Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN